Instagram Reels Videolarını Paylaşma

Bu yazımızda, Instagram Reels videolarını paylaşma ile ilgili detaylı bilgi vereceğiz

Arkadaşlarınızla, Instagram hesapları olmasa bile, Instagram Reels videolarını paylaşabilirsiniz; ya da birkaç basit adımda kendi Hikaye’nizde yayınlayabilirsiniz.

TikTok videolarına karşılık gelen Instagram Reels videoları, müzik eşliğinde 30 saniyeye kadar sürebilen kısa metrajlı videolardır.

Instagram Reels Videolarını Paylaşma

Instagram, TikTok‘a rakip olarak geliştirdiği Reels özelliğini Ağustos 2020‘de piyasaya sürdü. Kullanıcılar, genellikle müzik eşliğinde, kısa süreli video içeriğini, Hikaye’lerinde veya arkadaşları ile paylaşabilir.

Bir Reels videosunu paylaşmak, Instagram‘da herhangi bir gönderiyi paylaşmak gibi kolaydır. Sadece birkaç adımda, istediğiniz Reels videosunu Hikaye’nizde veya arkadaşlarınızla paylaşabilirsiniz.

Instagram Hikaye’nizde ve arkadaşlarınızla Instagram Reel videolarını paylaşmak için aşağıdaki adımları izleyin!

Instagram Hikayenizde, Instagram Reels Videolarını Paylaşma

 • Android veya iPhone telefonunuzda Instagram uygulamasını açın.
 • Uygulamanın altındaki menüde, orta kısımda bulunan Reel simgesine dokunun.

Instagram Reels Videolarını Paylaşma

 • Paylaşmak istediğiniz Reels videosunu bulana kadar, ekranı aşağı ya da yukarı kaydırın.
 • Paylaşacağınız Reels videosunu bulduktan sonra, sağ tarafta yer alan ve kâğıt uçağa benzeyen paylaşım simgesine dokunun.

Instagram Reels Videolarını Paylaşma

 • Açılan menü listesinde Hikayene Reels ekle (Add reel to your story) menüsüne dokunun.

Instagram Reels Videolarını Paylaşma

 • Reels video Hikaye’nizde göründüğünde, gönderiyi istediğiniz gibi özelleştirebilirsiniz. Reesl videoyu özelleştirmeyi bitirdiğinizde, hikayenize eklemek için Hikayeniz (Your Story); yalnızca yakın arkadaş listenizdekilerle paylaşmak için Yakın Arkadaşlar (Close Friends); veya belirli bir kişiye veya grup sohbetine göndermek için Gönder (Send To) seçeneğine dokunun.

Instagram Reels Videolarını Paylaşma

Direkt Mesaj Yoluyla Instagram Reel Videolarını Paylaşma

 • Android ya da iPhone telefonunuzda Instagram uygulamasını açın.
 • Ekranın altında Reels simgesine dokunun.
 • Paylaşmak istediğiniz Reels videosunu bulmak için ekranı kaydırın. Paylaşmak istediğiniz Reels videosunu bulduktan sonra, sol veya sağ köşedeki paylaş simgesine dokunun.
 • Açılan menü listesinde, Reels videosunu paylaşmak istediğiniz bir arkadaş veya sohbet grubu bulmak ve seçmek için ekranı kaydırın. Bir Instagram kullanıcısını aramak ve bulmak için, üstteki arama çubuğunu da kullanabilirsiniz.

Instagram Reels Videolarını Paylaşma

 • İsterseniz, Gönder (Send) butonun üstündeki metin kutusuna bir mesaj yazabilirsiniz.
 • Mesajı oluşturduktan sonra, Reels videosunu doğrudan mesaj yoluyla paylaşmak için Gönder (Send) butonuna dokunun.

Instagram Uygulaması Olmayan Biriyle Instagram Reels Videolarını Paylaşma

Herkese açık Instagram Reels videolarını; cihazınızdaki Paylaş (Share) seçeneğini kullanarak, Instagram uygulamasına sahip olmayan kişilerle paylaşabilirsiniz.

 • Paylaşmak istediğiniz Reels videosunu bulup seçtikten sonra; paylaşım simgesinin yanındaki ⋯ (üç yatay nokta) simgesine dokunun.

Instagram Reels Videolarını Paylaşma

 • Açılan menü listesinde Paylaş… (Share…) seçeneğine dokunun.

Instagram Reels Videolarını Paylaşma

 • Ardından, Reels videosunu göndermek (paylaşmak) istediğiniz uygulamayı seçin. iPhone kullanıyorsanız, Reels videoyu AirDrop ile paylaşabilirsiniz; kısa mesaj (SMS) yoluyla birine mesaj olarak gönderebilirsiniz; veya paylaşmak, için birçok farklı uygulamalar arasından seçim yapabilirsiniz.

Instagram Reels Videolarını Paylaşma

Bu yazımızda Instagram Reels videolarını paylaşma ile ilgili detaylı bilgi verdik. Sorularınızı, görüş ve yorumlarınızı, aşağıdaki yorumlar kısmından bize iletebilirsiniz.

En güncel teknoloji konularıyla ilgili teknik destek içeren videolar için Teknodestek YouTube kanalımızı da takip edebilirsiniz.