Ev güvenliği her yıl daha ucuz, daha akıllı ve daha kolay hale geliyor. Bu nedenle, bağımsız ev güvenlik uygulamaları için pazar küçülüyor. 

Daha iyilerinin çoğu, bugünlerde akıllı bir güvenlik kamerası ile birleşiyor. Yine de, ortalıkta eski telefonları olanlar için keşfedilecek birkaç seçenek var. İşte Android için en iyi ev güvenlik uygulamaları! 

AtHome Camera Ev güvenliği 

AtHome Camera, daha iyi ve daha popüler DIY ev güvenlik uygulamalarından biridir. En büyük özelliği çoklu platformları desteklemesidir. Android, iOS, Mac ve Windows için uygulamaları vardır. Hizmet iki ayrı uygulamada gelir. Diğer uygulama izlemenize izin verirken, kamera uygulaması cihazınızı bir kameraya dönüştürür. Bazı özellikler arasında hızlandırılmış kayıt, dört kameraya kadar çoklu görüntü, uzaktan izleme ve hatta yüz tanıma sayılabilir. Bu, eski dizüstü bilgisayarları veya akıllı telefonları yeniden kullanmanın harika bir yoludur. Bu rotaya gitmek istiyorsanız, bir dizi donanım kamerası da vardır. Uygulamanın kendisi ücretsizdir.

Eski android telefonunuzu ip kameraya donusturen uygulamalar 2

Alfred Ev Güvenlik Kamerası 

Alfred Home Security Camera, mobil cihazlar için en popüler ev güvenlik uygulamalarından biridir. Eski akıllı telefonları ev güvenliği amacıyla yeniden kullanmanızı sağlar. Bu, uzaktan erişim, canlı video akışı, bazı ücretsiz bulut depolama, telsiz işlevi, yakınlaştırma ve daha fazlasını içerir. Birçok özellik ücretsiz olarak kullanılabilir. Ancak, HD kayıt gibi bazı şeyler yalnızca aylık abonelikle uygun. Sorunları var, ancak çoğu için artıları eksilerinden daha ağır basıyor. Aksi takdirde uygulamayı indirmek ve kullanmak ücretsizdir.

okumaya devam edin: Android Cihazlar İçin En İyi 3 Navigasyon Uygulaması

Eski android telefonunuzu ip kameraya donusturen uygulamalar 1

TinyCam Monitör

TinyCam Monitor, listedeki diğer IP kameraların çoğu gibi çalışır. Bunu iki farklı cihaza yüklersiniz. Birincisi kamerası için, diğeri ise ilkini izlemek için hazır. Bazı özellikler arasında H.264 ve H.265 codec desteği, bazı üreticiler tarafından yapılan güvenlik kameraları desteği, 17 farklı düzen ve daha fazlası var.

Profesyonel sürüm reklamları kaldırır, 7/24 video kayıt desteği ve yüz algılama ekler. Özellik seti oldukça iyi ve uygulamanın genel olarak kullanımı oldukça kolay. Ayrıca abonelik gerektirmemesini de seviyoruz.