Instagram hikayeler açılmıyor nedeni nedir

Instagram hikayeler açılmıyor, bu sorunla sık sık karşılaşıyorsanız makalemiz sorununuzu çözebilir. Instagram hikayeler neden açılmıyor?

Bazen Android veya iPhone cihazınızda Instagram kullanırken, görüntülemek istediğiniz bir hikaye ile karşılaşabilirsiniz.

Görüntülemek için hikayeye dokunduğunuzda hiçbir şey olmuyor; dönen bir daire ile bulanık bir ekran görürsünüz. Bu sık sık başınıza geliyorsa, çözmeniz gerekir.

Her sosyal ağ sitesinde olduğu gibi Instagram’da da bazı hatalar ve aksaklıklar var. Sitedeki hatalar bazen en iyi uygulama özelliklerini kullanmanıza engel olabilir, bunlardan biri de Instagram Stories’in çalışmamasıdır.

Instagram Hikayeleri Açılmıyor

Instagram Hikayeleri çalışmıyorsa veya görüntüleyemiyorsanız, birkaç sorunu gidermeniz gerekir. Ancak çözüme bakmadan önce, Instagram hikayelerin yüklenmemesinin bazı önemli nedenlerine göz atalım.

  • Yavaş veya internet bağlantınız yok.
  • Instagram sunucuları çöktü.
  • Instagram Uygulamasında bozuk bir önbellek var.
  • Hesabınız yasaklandı.

Instagram Hikayelerini Düzeltmenin En İyi Yolları

Artık Instagram Hikayelerinin çalışmamasının en belirgin nedenlerini bildiğinize göre, bunu çözmelisiniz.

Çalışmayan Instagram Hikayelerini düzeltmek kolaydır. İşte Instagram Story’de bu sonsuz döngüyü durdurmak için en iyi düzeltmeler.

Instagram Hikayelerini Düzeltmenin En İyi Yolları

  1. İnternetinizin Çalışıp Çalışmadığını Kontrol Edin

Herhangi bir varsayımda bulunmadan önce, internetinizin çalışıp çalışmadığını ve kararlı olup olmadığını kontrol etmeniz gerekir.

Instagram Hikayelerinin Çalışmamasının en belirgin nedeni genellikle yavaş veya internet bağlantısının olmamasıdır. İnternetiniz kararsızsa ve her saniye bağlantınız kesiliyorsa, Instagram uygulaması hikayeyi yükleyemez.

Bu nedenle Instagram Hikayeleri telefonunuzda çalışmıyor olabilir.

Bu nedenle, başka bir yöntem denemeden önce internet bağlantınızı kontrol ettiğinizden emin olun. İnternetiniz çalışıyor olsa bile, bağlantı kopmalarını kontrol etmelisiniz.

2. Instagram’ın Kapalı Olup Olmadığını Kontrol Edin

Instagram’ın zaman zaman sunucu kesintileri yaşaması mümkündür. Sunucu kesintileri sırasında, uygulamanın işlevlerinin çoğu çalışmaz.

Instagram’ın sunucuları kapalıyken, kullanıcılar Instagram hesaplarına giriş yapamaz, Instagram fotoğraflarını görüntüleyemez vb.

Instagram Hikayeleri çalışmıyorsa veya bir döngü içinde sıkışmışsa, muhtemelen Instagram’ın kesintilerle karşı karşıya olması ve dünya çapında kapalı olması muhtemeldir.

3. Instagram Uygulamasını Güncelleyin

İnternetiniz çalışıyorsa ve site herhangi bir kesinti yaşamıyorsa Instagram uygulamanızı güncellemeniz gerekmektedir.

Bazen uygulamaların eski sürümleri bu tür sorunları tetikler. Ayrıca, eski uygulamaları çalıştırmak birçok güvenlik ve gizlilik sorununa davetiye çıkarabilir.

Bu nedenle, Instagram Hikayeleri çalışmıyorsa, Instagram Uygulamanızı Google Play Store veya Apple App Store’dan güncellemeniz gerekir.

instagram'ın Önbelleğini ve Verilerini Temizleyin

4. Instagram’ın Önbelleğini ve Verilerini Temizleyin

Yukarıda belirtildiği gibi, eski önbellek ve veri dosyaları, Instagram Stories Çalışmıyor gibi sorunlar yaratabilir.

Bu nedenle, bu yöntemde, sorunu çözmek için Instagram uygulamasının Uygulama önbelleğini ve veri dosyasını temizleyeceğiz.

  • Ana Ekranınızdaki Instagram uygulamasına uzun basın ve ‘ Uygulama Bilgisi’ni seçin.
  • Instagram için Uygulama bilgileri sayfasında Depolama kullanımı üzerine dokunun .
  • Ardından, Önbelleği Temizle ve Verileri Temizle seçeneğine dokunun.
  • Bu kadar! Bu, Android’in için Instagram uygulamasının uygulama önbelleğini ve verilerini temizleyecektir. Değişiklikleri yaptıktan sonra uygulamayı açın ve Instagram hesabınıza giriş yapın. Hikayeler şimdi oynayacak.