Bu makalemizde siz değerli okuyucularımızla Instagram Hesabını Geçici Olarak Kapatma” işlemlerinin nasıl yapılacağını paylaşacağız.

Instagram kullanıcılarının birçoğu bu uygulamanın çıkmasından ötürü oldukça memnundur. Kısa süre içerisinde dünyanın en popüler sosyal ağlarından biri haline gelen bu uygulamadan memnun olmayanlar da oldukça fazladır. Hesabın kapatılma işlemlerin nereden ve nasıl yapılacağını bilmeyen birçok kullanıcı, hesabı kapatma işlemleri sırasında bilgi ve destek bulamamakten şikayetçidir. Bu işlem için aşağıdaki adımları izlemeniz yeterli olacaktır.

  • İlk olarak Instagram hesabımıza giriş gerçekleştiriyoruz.
  • Sonrasında ekranın sol tarafındaki menülerden, Profilimizin ana ekranına geliyoruz.
  • Bu işlem sonrasında ekranın sol tarafında yeralan Profili Düzenle butonuna tıklıyoruz.

instagram-hesabini-gecici-olarak-kapatma-2

  • Gelen ekranı aşağıya doğru çektiğimizde sayfanın en alt kısmında yeralan Hesabımı Geçici Olarak Kapat” seçeneğinin üzerine gelip tıklayıp işlemlerimizin devamını sağlıyoruz.

instagram-hesabini-gecici-olarak-kapatma-3

  • Daha sonrasında karşımıza, hesabın neden kapatıldığına ilişkin bilgileri isteyen sayfa gelecektir. Gelen ekranın alt kısmında yeralan, “Hesabını neden kapatıyorsun?” sorusunun karşısında, kapatma seçenekleriyle alakalı bilgiler ve seçenekler sunacaktır. Sunulan bilgiler içerisinde size uygun olan seçeneği seçiyoruz.

instagram-hesabini-gecici-olarak-kapatma-4

  • İşlem sağlandıktan sonra karşımıza gelen Devam etmek için lütfen şifreni tekrar gir” bölümüne Instagram şifremizi giriyoruz.
  • Son adımda da Hesabı Geçici Olarak Kapat” kısmına tıkladığımız andan itibaren Instagram hesabınızın kapatılma işlemlerinizi tamamlamış oluyorsunuz.

instagram-hesabini-gecici-olarak-kapatma-5

1 Yorum

  1. instagram hesabımı bahsedilen yönergeleri izlediğimde ana sayfaya yönlendiriliyorum. Bu sorunun ne olduğunu bilen birileri yok mu ?