İnstagram ad etiketi nedir nasıl oluşturulur sorusuna yanıt arayanlar için hazırladığımız makalemizi okuyarak instagram hesabınızda ad etiketi nasıl oluşturacağınız hakkında bilgi vermiş olacağız.

İnstagram kullanıcı adınızı ile etiket oluşturabilir, oluşturduğunuz etiketi arkadaşlarınızla paylaşımda bulunma imkanı sunar. Sticker oluşturarak sizi instagram’da takip etmek isteyen kullanıcılara kolaylık sağlayabilirsiniz.

Bu özellik sayesinde özellikle işletme hesabı kullanan instagram işletme sahipleri ad etiketi oluşturarak daha fazla kişiye erişim yapmış olacak. Ayrıca kullanıcı adını okumada veya karşıdaki kişiye söylemek bazı kullanıcı adlarında sorun oluyor. Bunun yerine ad etiketi oluşturarak bu sorunuda ortadan kaldırmış olacaksınız.

İnstagram Ad Etiketi Nasıl Oluşturulur

Öncelikle İnstagram uygulamasına giriş yapalım.

Ad etiketi oluşturmak istediğiniz instagram kişisel hesabınıza yada instagram işletme hesabınıza giriş yapın.

İnstagram Ad Etiketi Nasıl Oluşturulur

Hesabınıza giriş yaptıkran sonra sağ alt tarafta bulunan profil simgesine dokunun.

Profilinize gitmek için instagram-user-profilesimgesine veya sağ alttaki profil resminize dokunun.

Ardından ekranın sağ üst kısmında da bulunan

Menusimgesine dokunalım.

Ardından gelen ekran da QR Kodu seçeneğine dokunalım.

Bu seçeneğe dokunduktan sonra ekrana gelen seçeneklerde düzenleme yapma imkanınız da bulunmakta.

Bunun için İFADE SİMGESİ seçeneğine dokunarak arka planda ki emojileri düzenleme yapınız. İsteğinize uygun emoji seçtikten sonra ekranın sağ üst kısmında bulunan paylaş simegesine dokunarak arkadaşlarınızla paylaşabilirsiniz. İsterseniz de farklı sosyal medya hesaplarınızda da paylaşım yapabilmektesiniz.

 

 instagram ad etiketi nedir

Hemen sizde yukarıdaki QR Kodu taratarak bizi takip edebilirsiniz.

Sizde açılan ekranda ki görüntüyü arkadaşlarınıza göndererek sizleri takip etmelerini veya hesabınızı QR kod yarımıyla bulmalarına yardımcı olursunuz.

 

İnstagram ad etiketi nedir nasıl oluşturulur sorusuna yanıt arayanlar için hazırladığımız makalemizi okuduğunuz için teşekkür ederiz. Sizde artık instagram kişisel hesabınız için veya instagram işletme hesabınız için QR kodu oluşturmuş olacaksınız.