Ana Sayfa Bilgisayar Windows 10’da Kronometre Nasıl Açılır ?

Windows 10’da Kronometre Nasıl Açılır ?

0

Dünya üzerinde Gelişen bilgisayar teknolojisi hız kesmeden yeniliklerine bir yenisini daha ekliyor. Geçmişten günümüze doğru gelen bilgisayarlar Windows 7, Windows 8 ve Windows 10 olarak sürekli gelişim gösterdi diyebiliriz.

Windows 10 ile birlikte daha önceki işletim sistemlerinde olmayan yada kullanamadığımız bir çok uygulama özellik kullanıcıların kullanımına sunuldu diyebiliriz.

Windows 10 yenilikleri bir çok uygulamayı kendi içerisinde barındırması sebebi ile uyumlu program arayışına girmeden rahatlıkla kullanım olanağı sundu.

Bu uygulama özelliklerinden bir tanesi de alarm, zamanlayıcı ve kronometre uygulamaları oldu

Uzun bir süre boyunca de alarm, zamanlayıcı ve kronometre uygulamalarını hiçbir işletim sisteminde  varsayılan uygulamalar arasında bulundurmayan Microsoft Windows 10 ile birlikte bu uygulamalara yer vermeye başladı.

Windows 10 ile birlikte bilgisayarımızda alarmlar ve saat  uygulaması ile bilgisayarlarımızda alarm kurabiliyor ve zamanlayıcı oluşturma imkanına sahip oluyoruz. Aynı zamanda kronometre başlatabiliriz.

Not: Bilgisayarımızda Alarmlar ve Saat uygulaması mevcut değilse alternatif olarak  online kronometre kurabiliriz.

11858 teknik destek
11858 teknik destek

Windows 10’da kronometre başlatmak için aşağıdaki adımları takip edelim;

1) Başlat menüsüne Alarm yazalım.

2) Açılan pencerelerden Alarm ve Saat uygulamasına tıklayalım.

11858 teknik destek
11858 teknik destek

3) Uygulama açıldıktan sonra Kronometre sekmesine tıklayalım.

4) Son olarak başlat butonuna tıklayarak kronometreyi başlatalım

Not: Kronometreyi başlattıktan sonra tur sürelerini kaydedebilir kronometreyi daha büyük bir ekranda  kullanmak için genişletebilir ve süre tutmaya son vermek için de  süreyi sıfırlayabiliriz.

Windows 10 kronometre uygulaması üzerinde unutmamamız gereken en önemli bilgi bu uygulama ile sadece tek bir kronometre başlatabiliriz.  Birden fazla kronometre açmak için tarayıcımızda birden fazla sekmede online kronometre açabiliriz.

NOT: En çok gelen sorulardan bir tanesi Windows 7 işletim sistemi bilgisayarlarda kronometre nerede ? Windows 7 bilgisayarlarda kronometre bulunmamaktadır. Windows 7 üzerinde kronometre kullanabilmek için  Windows uygulamaları arasından Windows 7 ile uyumlu  bir kronometre uygulaması bulmamız gerekmekte.

Konu hakkında destek almak için 11858'i arayabilirsiniz.
Konu hakkında destek almak için 11858'i arayabilirsiniz.
TIKLA ARA