Akıllı telefonlarımızda maalesef ki kullandıkça yıpranma payına sahip olan cihazlar , özellikle ülkemizde ki cep telefonu fiyatları , kur oranları göz önüne alınınca mecburen cep telefonlarımızı uzun yıllar kullanıyoruz. Bu uzun kullanımlarda telefonlarımızda bazen yazılımsal , bazen ise donanımsal arızalar oluşabiliyor. Donanımsal arızaların çözümünü yalnızca yetkili servisler ya da garanti dışı tamiri gerçekleştiren firmalar yapabiliyor.

Fakat durum yazılımsal bir sorun ise birazcık internetin nimetlerinden faydalanarak kısa bir sürede cihazınızı kurtarma şansınız var.

Bugün ki makalemizde ele aldığımız cihaz markası Huawei olacak.

maxresdefault.jpg (1280×720)

Huawei cep telefonlarda kronik olarak , açılıp kapanma sorunu uzun kullanımlardan sonra rahatsız edici boyutlarda oluşmaya başlıyor. Bugün size çözüm alternatifleri sunacağız.

  • İlk olarak cihazınızın orijinal şarj aletinizi kullanarak şarja takın. Bu şekilde telefonunuzu açmayı deneyin. Eğer açılmaz ise uzun bir süre şarjda bırakın ve cihazınızın kendine gelmesini bekleyin. Tamamen kendisini boşaltmış olan bir bataryanın telefonu açmak için yeterli güce sahip olması zaman alabilir.
  • Telefonunuzu şarj ederken orjinal olmayan sarj aleti kullanmayın.
  • Sesi yükselt tuşu + power tuşuna basın ve recovery moda giriş yapın. Burada telefona ‘Factory Reset’ işlemini uygulayın.
  • Telefonu USB kablo ile Huawei ara yazılımının olduğu bir bilgisayara bağlayın ve bu şekilde açmayı deneyin.Bu işlemlerden bir kaçını denedikten sonra telefonunuz muhtemelen açılacaktır , fakat bu işlemler sonucunda dahi açılıp kapanmalar devam ediyor ise ‘Cihazınızda Anakart ya da İşlemci arızası olabilir , bu durumda cihazınızı yetkili bir servise bırakmanız daha mantıklı olacaktır.

    Umarım makalemiz sizin için faydalı olmuştur , Daha fazla teknoloji haberleri ve makaleleri için bizi takipte kalmaya devam edin , Sağlıklı Günler Dileriz.