Ana Sayfa İnceleme HUAWEİ HG658 V2 KABLOSUZ MODEM KURULUMU

HUAWEİ HG658 V2 KABLOSUZ MODEM KURULUMU

7

Huawei HG658 V2 kablosuz modemimizi kurmak için bilgisayarımızda internet tarayıcı açalım ve adres satırına 192.168.1.1 yazarak Enter tuşlayalım; kullanıcı adı ve şifre isteyen sayfa açılacaktır.

Kullanıcı adıadmin            (küçük harflerle)

Şifre                  :  superonline   (küçük harflerle)

yazarak oturum aç diyelim. Eğer hata alıyorsanız şifrenizi değiştirmişinizdir; değiştiğiniz şifreyi  hatırlayamıyorsanız modeminizi resetleyerek varsayılan değerlere döndürebilirsiniz.

( Reset işlemini kısaca tarif edelim; modemde reset yazan çukura iğne ya da kürdan yardımı ile 810 saniye basılı tutup modemimizin tüm ışıkları söndüğünde basma işlemini bırakalım ve modemimizin tekrar hazır hale gelmesini bekleyerek tekrar internet tarayıcı sayfamızdan giriş adımlarını uygulayalım.)

01

Giriş yaptıktan sonra karşımıza aşağıdaki ekran gelecektir. Burası modem arayüz şifremizi değiştirme işlemi yapacağımız kısımdır ve değiştirmek istiyorsak Değiştir butonuna tıklayarak yeni şifre ekranında yeni şifremizi yazarak oluşturabiliriz.

11858 teknik destek
11858 teknik destek

Değiştirmeden geçmek için İptal  butonuna tıklayarak modem arayüzünün ana ekranına ulaşabilirsiniz.

02

Aşağıdaki ekranda yer aldığı gibi İnternet sekmesine tıklayarak kurulum sayfamıza giriş yapalım. Bu sayfada aynı zamanda kablosuz ve kablolu ağımıza bağlı aygıtların sayısını ve bu aygıtların MAC adreslerini görüntüleyebileceğimiz kısımlar belirtilmiştir. İşaretlenen kısımları tıklayarak bu aygıtları görüntüleyebiliriz.

03

11858 teknik destek
11858 teknik destek

Aynı zaman da yukarıdaki ekranda işaretlediğimiz bir diğer kısım da Kablosuz Ağ Ayarları kısmı ve buraya tıklayarak kablosuz ayarlarımızı yapılandırabiliriz. Karşımıza aşağıdaki ekran gelecektir.

adsl kurulum ekranı

Yukarıdaki ekranda kablosuz ayarlarımızı nasıl yapılandıracağımızı açıklamalı olarak görebilirsiniz.

Bir önceki makalemiz olan Huawei HG658 V2 Port Açma (Resimli Anlatım) adlı makalemizi okuyarak port açma işleminin nasıl yapıldığını öğrenebilirsiniz.

Şimdi kuruluma geçelim

Ana ekranda İnternet sekmesine tıkladıktan sonra karşımıza aşağıdaki ekran gelecektir. Bu ekranda işaretli alandaki internet hesabı ve şifresi kısmına internet servis sağlayıcınız tarafından verilen adsl kullanıcı adınızı ve şifrenizi girerek Kaydet butonuna tıklıyoruz ve ayarlarımızı kaydediyoruz. Ve artık modemimiz kurulmuş durumda.

kablosuz ayarlar bölümü

Başarılı bir şekilde internet kurulumunu sağladınız artık gönlünüzce sörf edip tadını çıkarabilirsiniz. 😉

Eğer dilerseniz bir önceki makalelerimizden olan Huawei HG658C V2 Modem Kurulumu ve Kablosuz Ayarlar (Resimli Anlatım) adlı makalemizi okuyabilirsiniz.

[vc_cta h2=”” txt_align=”center” shape=”square” style=”flat” color=”grey” add_button=”bottom” btn_title=”TIKLA ARA” btn_style=”3d” btn_color=”vista-blue” btn_align=”center” btn_i_icon_fontawesome=”fa fa-phone” css_animation=”top-to-bottom” btn_link=”url:http%3A%2F%2Fwww.callfix.com.tr%2F08505321724.html%3Futm_source%3DTeknoDestekBanner%26utm_medium%3D08505321724%26utm_campaign%3Dcta||target:%20_blank” btn_add_icon=”true”]
CallFix Teknoloji Destek Paketi ile VDSL Modem Hediye!

Bilgi ve sipariş için: 0850 532 1 724[/vc_cta]

Konu hakkında destek almak için 11858'i arayabilirsiniz.
Konu hakkında destek almak için 11858'i arayabilirsiniz.
TIKLA ARA

7 YORUMLAR

  1. Ens ayarlardan wifi ayarlarına girip bilinen ağları yönet kısmından ağını unutucaksın. Sonrasında modemin üstünde yazan şifreyi gireceksin eski şifren resetledikten sonra sıfırlanıyo windows 10 da ise tekrardan şifre istemiyo ağı önce unutup tekrar şifre girmen gerekmektedir.

  2. telnet ile giriş nasıl yapılabilir?
    “telnet 192.168.1.1” denedim bağlanmadı modeme.
    teşekkürler

  3. Ben bu modemi turknet vdsl kullanmak için aldım bütün kabloları doğru taktım arayüze giriyorum verilen kullanıcı adını şifresini giriyorum hala bağlantı yok diyor ve dsl ışığı yanmıyor yardım eder misiniz?

  4. Hocam modeme reset attım kablosuz ağlar kısmında gözüküyor fakat bağlan dediğimde baglanamiyor. Nasıl çözebiliriz

Comments are closed.