İlk olarak Google home cihazların kontrolü için geliştirildi. Ancak android işletim sistemine sahip cihaz kullanıcılarının da süren siri isteği sonucunda Google assistant bu alana yöneldi.

iOS’a Google Assistant Yükleme. iOS’a Google Assistant.  Öncelik olarak Google assistant hakkında birkaç bilgi edinelim. Bu uygulama Google tarafından geliştirilen ve ilk kez 2016 yılında yayınlanan bir akıllı sanal yardımcıdır.

Google Assistant

İlk olarak Google home cihazların kontrolü için geliştirildi. Ancak android işletim sistemine sahip cihaz kullanıcılarının da süren siri isteği sonucunda Google assistant bu alana yöneldi. Kullanıcıların uzun süredir beklediği yeni bir uygulama özelligi ile karşımıza çıktı. Bu makalemizde Android, İOS ve Windows bilgisayar telefon gibi cihazlar için uygulama indirme aşamalarını öğreneceğiz.

iOS’a Google Assistant Yükleme

1)Yapılması gereken ilk işlem App Store üzerinden Google Assistant İOS mobil uygulamasını indirmeniz.

2)Uygulama yüklendikten sonra Google hesap bilgileriniz ile giriş yapın.

3)Açılan ekranda yer alan erişim izinlerini onaylayın.

4)Uygulama ayarlarını alışkın olduğunuz duruma göre özelleştirin.

Ancak İOS işletim sistemine sahip mobil cihazlarda Google Assistant uygulamasını kullanmak için yukarıdaki adımlar yeterli. Fakat daha önce kullandığınız bir Google hesabınız yoksa uygulama yönlendirmelerini takip edin. Adımlar ile yeni bir hesap oluşturun.

Tüm bu işlemlerin ardından İOS işletim sistemli telefonlarımızda assistans uygulaması kullanılır. Uygulamayı dilediğiniz zaman cihazınızdan kaldırabilme imkanınız olacaktır.

Android’e Google assistant yükleme

*Android işletim sistemine sahip olan telefonlarda Google ürünleri olduğu gibi Google assistant uygulaması yüklü gelir.

Yani bu telefonu aldığınızda uygulama hazır haldedir. Ancak bir sorun nedeni ile yüklü gelmedi ise  Play Store üzerinden uygulamayı indirebilirsiniz. Google hesabınızla giriş yapmanız yeterlidir. Ancak android istem bu işleme gerek kalmadan kendi özelligi ile tanımlı gönderdiği için sorun çıkarmayacaktır.

 

Windows’a yükleme

1)Bilgisayarınıza BlueStacks Android amülatörünü indirin.

2)Kurulum adımlarını bitir.

3)Google hesap bilgileriniz ile giriş yapın.

4)Google Assistant uygulamasını araştırıp indirin.

Windows işletim sistemine sahip bilgisayarlarınızda Google Assistant uygulamasını kullanmak için yukarıdaki adımları izleyin.

Not: BlueStacks yerine farklı bir amülatörü de kullanabilirsiniz.

Bu makalemizde İOS, Android ve Windos işletim sistemli telefon ve bilgisayarlarınız için uygulama adımlarını aktardık. Adımlar oldukça kolaydır. Fakat herhangi bir hata ya da sorun yaşanılan durumlarda 7/24 destek hattını arayarak destek alabilirsiniz.