HP 516 Yazıcı Kurulumunda dikkat edilmesi gerekenler
HP 516 Yazıcı Kurulumu

Bu yazımızda sizlere HP 516 yazıcı kurulumu için işlem aşamalarını anlatarak dikkat edilmesi gereken kısımlar hakkında bilgi vereceğiz.

HP marka mürekkep tanklı yazıcılar, geleneksel kartuşlu yazıcılardan farklı bir baskı teknolojisi sunar. Bu özel yazıcı modelleri, mürekkep tankı sistemini kullanarak mürekkep tükenmesi durumunda kartuş değiştirme gereksinimini ortadan kaldırır. Böylece daha yüksek baskı verimliliği ve düşük maliyetle baskı yapmanızı imkan sunuyor.

Bu tür yazıcılar, genellikle geniş mürekkep hazneleriyle donatılmıştır ve bu hazneleri kolayca doldurabilirsiniz. Bu sayede kesintisiz baskı imkanı sunarlar. Ayrıca, hem renkli hem de siyah-beyaz baskılarda yüksek kalitede sonuçlar elde etmenizi sağlamaktadır.

HP’nin mürekkep tanklı yazıcıları, ev kullanıcılarından küçük ofisler ve işletmelere kadar geniş bir kullanıcı kitlesine hitap eder. Ekonomik ve verimli baskı çözümü arayan kullanıcılar için popüler bir tercihtir. En çok tercih edilenlerin arasında yer alan HP 516 yazıcı kurulumu nasıl yapılır birlikte inceleyelim.

HP 516 Yazıcı Kurulumu

İlk önce yazıcıyı düz bir zemine yerleştiriniz. İçerisinde ve dışında bulunan jelatinleri çıkarınız. Daha sonra mürekkep dolduracağınız bölümde kapaklar göreceksiniz. Bu kapakları sırasıyla kaldırınız.

Mürekkep şişelerini ters çevirerek doldurun. Kesinlikle mürekkep şişeleri akmasını bekleyiniz. Daha hızlı dolum için sıkarak doldurmayın.

Yazıcı kapağını açtığınızda kartuş bölümü içinde genelde turuncu renkte bulunan bölümdeki koruma kapağını yukarı kaldırıp yazdırma kafasını çıkarınız. Bu parçada yer alan koruyucu filmleri çıkarınız. Tarayıcı bölümünde cam bölümde yer alan koruyucu filmleri de çıkarmayı unutmayınız.

Hp 516 Yazıcı Kurulumu
Hp 516 Yazıcı Kurulumu İçin Yapılması Gerekenler

Yazıcının kapağını kapatıp elektrik prizine takınız. Eğer yazıcı kablonuz var ise yazıcı kablosunu bilgisayarınıza ve yazıcınıza takınız. Ardından güç düğmesine basınız.

Cihaz açıldıktan bir kaç dakika sonra mürekkep tanklarındaki mürekkebin kartuşlara ilerlemesini sağlamak için bekleyiniz. Daha sonra bilgisayarınızdan Hp Smart uygulamasını yükleyerek kurulum adımlarını başlatınız.

Eğer Wi-Fi üzerinden kurulum yapacaksanız, bilgisayarınız kurulum yapılacak olan Wi-Fi ağına bağlı olması gerekmektedir.

HP 516 Yazıcı Kurulumunda dikkat edilmesi gerekenler
HP 516 Yazıcı Kurulumu

Ayrıca dilerseniz akıllı telefon üzerinden Wi-Fi Direkt üzerinden kurulum yapabilirsiniz. Bunun için Wi-Fi düğmesine ve iptal düğmesine aynı anda basılı tutunuz daha sonra yazıcı üzerindeki info (i) tuşuna basılı tutunuz.

Sizlere yazıcı Wi-Fi adını ve şifresini yazan bir belge çıkaracaktır. Telefonunuzda Hp Smart uygulamasını yükleyerek ve yazıcı ağına bağlanarak kurulumu tamamlayabilirsiniz.

Böylece sizlere HP 516 yazıcı kurulumu hakkında bilgi verdik umarız sizler için faydalı olmuştur.

Sıradaki konular: