Bluesky davet kodu gelmediyse neler yapılmalıdır.
Bluesky davet kodu gelmemesi sorunu

Bu yazımızda sizlere Bluesky davet kodu gelmemesi sorunu hakkında detaylı bilgilendirme ileteceğiz.

Öncelikle Bluesky sosyal medya platformunun diğer sosyal medya uygulamalarından ayıran farklı bir özelliğine değinelim. Bluesky, merkezi olmayan sosyal medya platformlarının geleceğini şekillendirebilecek bir projedir. Ayrıca Bluesky’nin kullanıcıların verilerine sahip olmalarını ve kontrol etmelerini sağlamaktadır. Böylece daha şeffaf ve daha adil bir sosyal medya platformu oluşturması beklenmektedir.

Bluesky’nin kodunun ve işleyişinin tamamı tüm kullanıcılara açıktır. Böylece davet kodu alma konusunda da sorun yaşanmaktadır. Bizlerde bu yazıda Bluesky davet kodu gelmemesi sorunu neden kaynaklanır anlatacağız.

Bluesky Nasıl Hesap Açılır?

Kullandığınız akıllı telefonunun uygulama mağazası üzerinden Bluesky uygulamasını indiriniz. Uygulama mağaza kütüphanesine bulunmasına rağmen şuanda tam olarak kullanımı pratik kazandığı söylenemez. Zira bir çok kullanıcı mail adresi ekleyememe gibi sorunlar yaşamaktadır.

bluesky hesap oluşturma sorunu
Bluesky davet kodu gelmemesi sorunu

Bluesky uygulaması üzerinde bilgilerinizi yazdıktan sonra ”invite code” yani davet kodunu yazarak hesabınızı etkinleştirebiliyorsunuz. Ancak bu davet kodunu bazı kullanıcılar uzun süre beklemesine rağmen henüz ulaşmış değil.

Bluesky Davet Kodu Gelmemesi Sorunu Neden Kaynaklanır?

Bluesky, merkezi olmayan bir sosyal medya platformudur. Geçtiğimiz yıllarda Twitter’ın kurucu ortağı Jack Dorsey tarafından başlatılmıştı. Bluesky, açık kaynaklı bir projedir ve herhangi biri tarafından katkıda bulunabilir. Dolayısı ile uygulamada hesap oluşturma kullanımına yönelik pratiklik kazandırma gibi işlemlerde yine kullanıcılar tarafından geliştirilmesi beklenmektedir.

Hesap oluşturma sonrasında Bluesky davet kodu gelmemesi sorunu için [email protected] adresine eposta gönderebilirsiniz. Bunun haricinde doğrudan yapabileceğiniz bir işlem yok. Zira hesabınızı onaylanırsa kod alabilirsiniz. Onaylanmaz ise kod almanız mümkün olmayacaktır. Ancak uygulamayı kullanan ve geliştirmek isteyenler tarafından daha verimli hale getirilerek üyelik konusunda daha pratik yöntemler yapılması bekleniyor.

Bluesky davet kodu gelmediyse neler yapılmalıdır.
Bluesky davet kodu gelmemesi sorunu

Bluesky uygulaması Twitter uygulamasına bir alternatif olması bekleniyordu. Ancak bakıldığında günümüzde Threads uygulaması piyasaya daha hızlı bir giriş yaptı. Böylece kullanıcılar Twitter alternatifi olarak Threads uygulamasını daha çok benimsediği ve hızlı üyelik yaparak direkt kullanımı başladığı görülmektedir.

Bildiğiniz üzere Twitter uygulamasında bazı kısıtlamalar var. Bu kısıtlamalar kullanıcıları bazen başka uygulamalara itebiliyor. Eğer kullanıcılar Threads uygulamasında yine kısıtlamalara takılır ve farklı alternatiflere yönelmek isterse o zaman Bluesky vazgeçilmez bir seçenek olabilir. Böylece Bluesky uygulamasının hızlı bir gelişimine ve yapısal anlamda daha özgür bir platforma dönüşecektir.

Böylece sizlere Bluesky davet kodu gelmemesi sorunu ile ilgili bilgilendirme yaptık. Umarız sizler için faydalı olmuştur.

Sıradaki konularımız: