Ana Sayfa Bilgisayar Bilgisayarınıza Telefon Bağlayıp SMS ve Telefon Görüşmeleri Yapın!

Bilgisayarınıza Telefon Bağlayıp SMS ve Telefon Görüşmeleri Yapın!

0

Başlamadan önce ihtiyacınız olan tek şeyin bir Android telefon ve bir Windows 10 kurulu dizüstü veya masaüstü bilgisayar olduğunu belirtelim.

“Çağrılar” adı verilen yeni özellik, Windows 10 Insider Preview programına kayıtlı olan kullanıcıların kullanacağı bir özellik. Başlamadan önce bu programa dahil olup olmadığınızı kontrol edin. Ayrıca Android telefonunuzun sürümünün 7 veya daha yeni bir sürümde olduğundan emin olmanız gerekiyor.

“Telefon” Uygulamasını Nasıl Kurar ve Telefonunuzu Bilgisayarınıza Nasıl Bağlarsınız?

11858 teknik destek
11858 teknik destek

Windows 10’u Android telefonunuza bağlamak için, bilgisayarınızda ki “Telefonunuz” uygulamasına girin.

 1. Windows 10 üzerinde, “Telefon” uygulamasını açın, sağdaki Android üzerine dokunun ve ardından “Devam Et” öğesine dokunun.
 2. Cep telefon numaranızı girin ve Microsoft’un size Android telefonunuzu PC’nize bağlamak için kullanacağınız bir bağlantı göndermesi için Gönder’e dokunun.
 3. Android cihazınızda, metin mesajını açın ve sizi Google Play’de uygulama sayfasına götüren mesaj bağlantısına dokunun.
 4. Uygulamayı telefonunuza kurun ve ardından “Aç’a” dokunun.
 5. Uygulamada, Microsoft hesap bilgilerinizi girin ve “Giriş Yap’a” dokunun.
 6. Bir sonraki pencerede, uygulamanın rehberinize erişmesine, telefon görüşmelerini yönetmesine, telefondaki dosyalara erişmesine ve SMS mesajları gönderip görüntülemesine izin verin.
 7. Daha sonra uygulamanın arka planda çalışmasına izin vermek için sizden izin isteyen bildirime “Devam Et” ardından “İzin Ver” ‘e dokunun.
 8. Son olarak, Android cihazınızın PC’nize bağlanmasına izin vermek için İzin Ver’e, ardından Devam et’e ve son olarak Bitti’ye dokunun.
 9. Windows 10 üzerinden, Telefon görüşmeleri ayarlarında, Telefon görüşmesi yapmak için Telefon uygulamasına izin vermeniz gerektiğini de söyleyelim.

Windows 10 PC’nizde Android Fotoğraflarınıza ve İletilerinize Nasıl Ulaşabilirsiniz?

 1. Windows 10’da Telefon uygulamasını açın.
 2. Sol taraftaki bölmede, bu öğeleri telefonunuzdan yönetmek için Fotoğraflar, Mesajlar veya Bildirimler öğesine dokunun. Hiçbir şey görmüyorsanız, fotoğrafları ve mesajları çekmek için Yenile ‘ye dokunun.

Windows’ta Android Telefon Görüşmeleri Nasıl Yapılır ve Çağı Nasıl Alınır?

11858 teknik destek
11858 teknik destek
 1. Telefonunuzdan, sol bölmedeki Aramalar’a dokunun.
 2. Arama yapmak için kişileri arayın veya numara çeviriciyi kullanın.
 3. Bir arama geldiğinde, cevaplamak yerine bir aramayı kabul etmenize veya reddetmenize veya bir mesaj göndermenize izin veren bir iletişim kutusu açılacaktır.

 

Konu hakkında destek almak için 11858'i arayabilirsiniz.
Konu hakkında destek almak için 11858'i arayabilirsiniz.
TIKLA ARA