Günümüzde kullandığımız Android akıllı telefonlar, günlük hayatımızın bir parçası haline geldi. Evde, işte, okulda ve günümüzü geçirdiğimiz her alanda, içerisindeki özellikleri ile birlikte insan yaşamını kolaylaştırdığı gözardı edilemez.

Akıllı telefonlarda Google Play uygulaması sayesinde dilediğimiz tüm uygulamalara sahip olabiliriz.

Akıllı telefonlarda Google Play üzerinden oyunlar, eğitici Tarih ve zamanı düzenle uygulamalar, sosyal medya uygulamaları ve farklı birçok uygulama indirebilir ve dilediğimiz gibi kullanabiliriz.

Bu durum aslında, tarayıcı üzerinden uzun süre uğraşmadan istediğimiz uygulamayı güvenli bir şekilde telefonumuza yüklememize yardımcı olacaktır.

Google Play uygulaması ile ilgili kullanıcıların genellikle sorduğu sorulardan bir tanesi de, Google Play uygulaması üzerinden yükledikleri uygulamaları otomatik olarak güncellemek istemediklerinde ne yapmaları gerektiği olmuştur.

Google Play üzerinden indirilen ve kullanılan uygulamalar, kablosuz ağ üzerinden otomatik güncelleme yapmaktadır. Bu makalemizde Google Play üzerinden indirdiğimiz uygulamaların otomatik güncelleme özelliğini nasıl kapatabileceğimiz inceleyeceğiz.

  • Öncelikle telefonumuzdan Google Play uygulamasını açalım.
  • Google Play uygulamasında ana sayfada sağ üst köşede yer alan menü simgesine tıklayalım.
  • Bizleri karşılayan bu ekranda Ayarlar menüsüne giriş yapalım.

r1 1

  • Ayarlar kısmında birden fazla seçenek bizleri karşılıyor. Bu ekranda Otomatik güncelleme menüsüne tıklayalım.

r2

  • Bizleri karşılayan küçük bir pencere olacaktır. Bu ekranda aslında Google Play uygulaması üzerindeki güncelleme tercihlerimizi dilediğimiz gibi değiştirebiliriz.

r1 1

 

  • Bu pencerede, eğer Otomatik güncelleme özelliğini kapatmak istiyorsak, Uygulamaları otomatik olarak güncelleme seçeneğine tıklayalım ve daha sonra Tamamlandı butonuna tıklayalım.
  • Eğer otomatik güncelleme kapalı ise ve tekrardan aktif hale getirmek istersek, açılan bu küçük pencerede Herhangi bir ağ üzerinden yazan menüdeki butonu aktif hale getirip, daha sonra Tamamlandı butonuna tıklayalım.