Ana Sayfa Destek Google Now Nasıl Aktif Edilir ve Nasıl Kullanılır?

Google Now Nasıl Aktif Edilir ve Nasıl Kullanılır?

0

Günlük yaşamımızda kullandığımız Android akıllı telefonlarımızın bizlere sunduğu birçok kolaylığı olduğunu söyleyebiliriz. Bunlardan bir tanesi de Google Now özelliği omuştur. Google’ın sanal asistan servisi olan Google Now, çıkışından kısa bir süre sonra Türkiye‘ye de geldi. Google Now‘ın bir güzel özelliği ise, Türkiye‘deki kullanım versiyonunda Türkçe dil desteği sunarak Türkçe kullanım seçeneği ile bizleri karşılaması oldu.

Google Now sadece Android değil, Apple cihazlar üzerinde de rahatlıkla kullanabileceğimiz sanal asistan görevini görmektedir. Aslında Apple’ın Siri uygulamasına alternatif ve hatta rakip gibi değerlendirebiliriz.

Google Now, yani Google Asistan üzerinden çeşitli araştırmalar yapabilir, öğrenmek istediğimiz soruları sorabiliriz.

11858 teknik destek
11858 teknik destek

Bugünki makalemizde, Android telefonlarda Google Now, yani Türkçe deyimi ile Google Assistan özelliğini nasıl aktive edebileceğimizi inceleyeceğiz.

  • Öncelikle Google Now özelliğini etkinleştirmek için Android telefonumuzda ana ekran tuşuna basalım.
  • Bizleri karşılayan ekranda Google uygulaması açılacak. Google uygulaması açıldığında Google Now’ı kullanmak isteyip istemediğimize dair bir bildirim çıkacaktır.
  • Bu bildirimde Başlayın butonuna tıklayalım ve daha sonra gelen ekranda Google Now’ı etkinleştir butonuna tıklayalım ve onay verelim.

Tüm yapılan bu işlemlerden sonra Google Now telefonumuzda aktif hale gelmiş olacaktır ve dilediğimiz gibi sorularımızı sözlü olarak sorabilir ve cevaplarımızı sesli olarak alabiliriz.

Kısa bir not olarak ekleyelim: Google Now özelliğini, telefonumuza elimizi değdirmeden de kullanabileceğimiz bir uygulama gibi görünüyor. Google Now’ı telefonumuza elimizi değdirmeden OK Google diyerek de aktif hale getirip kullanabiliriz.

11858 teknik destek
11858 teknik destek
  • Bunun için yapmamız gereken adım ise çok basit. Bu işlem için Google uygulamamızın sağ üst köşesindeki menü ikonuna tıklayalım ve karşımıza gelen ekranda Ayarlar menüsüne giriş yapalım.
  • Ayarlar menüsündeki ses bölümü ayarlarını takip edelim.Bu aşamada OK Google menüsü altından bu özelliği etkinleştirmemiz yeterli olacaktır.
  • Bu ayar ekranında yer alan Her zaman dinleme özelliğini açtığımızda, telefonumuzun herhangi bir ekranındayken OK Google diyerek, anında sorularımızı sorabilir ve cevaplarımızı alabiliriz.
Konu hakkında destek almak için 11858'i arayabilirsiniz.
Konu hakkında destek almak için 11858'i arayabilirsiniz.
TIKLA ARA