WordPress site yayın öncesi ön izleme nasıl yapılır? Sorularınıza yanıtlarımızı makalemizde detaylandırdık. Web sitenizi yayınlamadan önce ön izlemek, hataları, tasarım sorunlarını, eksik öğeleri ve yazım veya dilbilgisi hatalarını yakalamanızı sağlar. Bu makalede, web sitenizi yayına almadan önce ve kullanıcı deneyimine zarar vermeden nasıl ön izleyeceğinizi açıklamaya çalışılacaktır.

resim WordPress 1

Coming Soon Modu ile WordPress Sitesini Yayına Almadan Önce Ön izleyebilirsiniz. Coming Soon Mod ile wordPress yönetici alanına giriş yapmaya ve web siteniz üzerinde çalışmaya devam edebileceksiniz, ancak ziyaretçileriniz bunu göremeyecek.

En iyi yanı, web sitenizi önizleyebilecek ve yayına almadan önce gerekli tüm testleri yapabileceksiniz. İkinci olarak SeedProd’a ihtiyacınız olacaktır. Yeni başlayanlar için inanılmaz derecede kolaydır, ancak deneyimli WordPress kullanıcıları için de gelişmiş özelliklere sahiptir.

1.000.000’dan fazla akıllı web sitesi sahibi, WordPress’te görsel olarak çarpıcı özel açılış sayfaları oluşturmak için SeedProd’u kullanıyor. Sadece birkaç dakika içinde tamamen özel bir WordPress açılış sayfası oluşturmak için 100’den fazla önceden hazırlanmış şablon vardır.

Ayrıca düzeninizde kullanabileceğiniz 2.000.000’dan fazla fotoğraftan oluşan ücretsiz bir stok fotoğraf kitaplığı ile birlikte gelir. SeedProd ile (kodlama gerekmez) özel açılış sayfası tasarımları ve düzenleri oluşturmak oldukça kolaydır.

SeedProd‘un pro sürümününde tüm şablonları ve gelişmiş özellikleri kullanabileceğiz, tercihen sayfalarını kolayca oluşturmak için kullanabileceğiniz ücretsiz bir sürümü de vardır. Öncelikle SeedProd eklentisini yüklemeniz ve etkinleştirmeniz gerekiyor. Ardından, SeedProd ” Açılış Sayfaları sayfasını ziyaret etmeniz gerekir. Bundan sonra, eklenti sizden yakında sayfanız için bir şablon seçmenizi isteyecektir.

Web sitenizde etkinleştirmeden önizleme yapılır mı ?

SeedProd, dönüşümleri artırmak için profesyonelce tasarlanmış birkaç güzel şablonu ile birlikte gelir. Bir şablon seçtiğinizde SeedProd’un sayfa oluşturucu arayüzü açılacaktır.

Sayfa oluşturucu, herhangi bir öğeyi düzenlemek için basitçe işaretleyip tıklayabileceğiniz veya yeni öğeleri düzeninize sürükleyip bırakabileceğiniz sezgisel bir tasarım aracıdır.

Yakında sayfanıza bir e-posta kayıt formu ve sosyal medya düğmeleri ekleyebilirsiniz, böylece kullanıcılarınız markanızı lansmandan önce bile takip edebilirler. Sayfa tasarımını tamamladıktan sonra bağlantı sekmesine geçmeniz gerekiyor.

resim WordPress 2

Ardından, yakında sayfanızı kullanıma hazır hale getirmek için Yayınla‘yı seçin. Endişelenmeyin, henüz web sitenizde aktif değil. Bunu bir sonraki adımda yapacağız.

Şimdi sizi SeedProd ” Açılış Sayfaları sayfasına geri götürecek olan sayfa oluşturucu arayüzünü kapatabilirsiniz.

Müşteri web siteleri üzerinde çalışıyorsanız, müşterilerin yayına girmeden önce bir WordPress web sitesindeki değişiklikleri kolayca. Ön izlemelerine izin vermenin birkaç yolu vardır.

Web uzmanları arasında en iyi standart uygulama evreleme web sitesi oluşturmaktır. Böylece değişiklikleri canlı bir web sitesine uygulamadan önce test edebilir ve önizleyebilirsiniz.

En iyi WordPress barındırma şirketlerinin çoğu tek tıkla hazırlama web sitesi sunar. Bir düğmeye tıklayarak bir hazırlık.

Bluehost, dünyanın en büyük web barındırma sağlayıcılarından biridir. Şirket 2003 yılında Utah’ta kurulmuştur. Ancak Bluehost, 2009 yılında sunucularının verimliliğini ve hızını artırmak. CPU azaltma teknolojisini tanıttığında gerçekten ivme kazandı.

Bluehost, dünyanın en büyük hosting şirketlerinden biridir ve resmi olarak önerilen bir WordPress hosting sağlayıcısıdır. Tüm WordPress müşterilerine 1 tıklamayla hazırlama siteleri özelliği sunarlar.

Neyse ki WordPress, bir temayı etkinleştirmeden önce ön izlemenize izin veriyor. Önizleme yapmak istediğiniz WordPress temasını yüklemeniz yeterlidir. Temayı yükledikten sonra Canlı Önizleme bağlantısına tıklamanız yeterlidir