Samsung akıllı saat serisinde kullanım kolaylıkları ile öne çıkan modellerden olan Gear S3 Frontier birçok özelliğe sahip. Akıllı saatler telefonlardan bağımsız olarak da kullanılabilmektedir. Bu kullanım özelliklerinden biri de telefonunuza bağlı olmadan internet bağlantısı kurabilirsiniz. Menüsü kolay ve anlaşır olan Gear S3 Frontier de bu işlemde kolayca yapılabilmektedir. Nasıl yapabileceğimize bakalım.

Gear S3’ü Wi-Fi ağına bağlamadan önce bağlı olduğu mobil cihaz ile bağlantısının kesmeniz gereklidir. Bağlantıyı kestikten sonra ana ekrandan ‘Ayarlar’ ikonuna tıklıyoruz. Çerçeveyi çevirerek veya dokunmatiği kullanarak menüden ‘Bağlantılar’ seçiyoruz.

 

wifi2                wifi3

Bağlantılara tıkladıktan sonra gelen ekrandan ‘wifi’ seçip açık konuma getiriyoruz. Açtığınızda ‘otomatik’ seçili olacaktır. Ekrana uyarı metni gelir ‘tamam’ a basarak devam ediyoruz. Wifi açıldığında bulunduğunuz alanda önceden bağlandığınız bir var ise otomatik bağlanır.

wifi4      wifi5

Farklı bir ağa bağlanmak istediğinizde veya daha önceden bağlı bir ağ yoksa ‘tara’ seçeneğine tıklayarak yakındaki listesini görüntüleyebilirsiniz. Bağlanacağınız ağı seçip şifreyi yazmanız yeterli olacaktır. Artık telefonunuzdan bağımsız olarak internete bağlandınız.

wifi6    wifi7

Bağlandıktan sonra telefonunuz yanınızda olmasa bile uygulamaları istediğiniz gibi kullanabilirsiniz.