Evinizdeki yada ofisinizdeki internetinizin kör noktalarını yok etmek için almış olduğunuz TP-Link RE305 AC1200 Wi-Fi Menzil Genişletici için kurulum işlemlerini anlatacağız.

Öncelikle TP-Link RE305 AC1200 Wi-Fi Menzil genişletici cihazınızı prize takalım ve bilgisayar cep telefonu veya tabletinizden wifi ağına bağlanalım  ya da bilgisayarınıza direk ethernet kablosu aracılığıyla takalım.

Bağlantıları hazır hale getirdikten sonra bir internet tarayıcısından boş bir sayfa açalım.

1 1

Açtığımız sayfanın adres satırına tıklayarak

3 1

192.168.0.254 yazarak enter yapalım.

Karşınıza gelen ekranda

4

5

Kullanıcı adı: admin

Şifre: admin

yazalım. Bazı versiyonlarında ilk kurulumda yeni şifre istemekte ilk girişte. Buraya kendi belirleyeceğiniz bir şifre ile de giriş sağlayabilirsiniz.

6

 

Otomatik olarak Hızlı kurulum menüsüne yönlendirecektir sizleri.

Gelen menüde güçlendirmek istediğiniz kablosuz ağ ismini bulalım.

Seçtikten sonra wifi parolasını yazalım ve tamam diyelim. Doğru parola girdikten sonra cihazınız kapanıp açılacaktır. Ardından rahatlıkla kullanıma başlayabilirsiniz.

Eğer cihazınızı Acces Point olarak yani ana modem ile TP-Link RE305 AC1200 Menzil genişletici cihaz arasında ethernet kablosu bağlayarak kullanmak isterseniz arayüzde mod seçeneğinden Acces Point olarak seçmeniz gerecek.

7

Seçtikten sonra cihaz yeniden başlayacak. Ardından rahatlıkla kullanım sağlayabilirsiniz.

Acces Poin modun da iken cihaz kablosuz ağ adı şifre bilgilerini güncellemek isterseniz yine arayüz sayfasından Sol menüdeki Kablosuz seçeneğine tıklayarak Kablosuz ayarlarını seçelim.

8

Gelen ekrandan kablosuz ağ adınızı kablosuz ağ güvenlik seviyesini ve kablosuz şifrenizi değiştirebilirsiniz.