Fitbit firması Fitbit Versa 2 modeli ile tekrar dikkatleri üzerine toplayacak gibi görünüyor. Daha önce çıkardığı Fitbit Versa modeli ile başarı yakalamış ancak sonradan çıkardığı Fitbit Versa Lite modeli ile fazla ilgi görememişti. Teknik özelliklerine başlayarak incelememize başlayalım.

fitbit versa 2 şık tasarımı

Versa 2’nin teknik özelliklerini aşağıdaki listede görebilirsiniz.

Fitbit Versa 2 Teknik Özellikleri

*Müzik çalabilme

*Uyku takibi

*Telefon bildirimleri

*Mesaj cevaplama (Sadece Android)

*Fitbit Pay

*7/24 nabız ölçme

*Aktivite takibi

*Uyku takibi

*15’ten fazla spor takibi

*Otomatik spor takibi

*Kadın sağlığı takibi

*Nefes Egzersizleri

*Ekran üzerinden egzersizler

*Hareketsizlik bildirimleri

*Telefon üzerinden GPS

*50 metreye kadar su geçirmezlik

*Genel fitness skoru

*Özelleştirilebilir kadran/saat ekranları

*Her zaman açık ekran

*Altimetre

*SpO2 sensörü

*NFC

*Wi-Fi

*Mikrofon

fitbit versa 2 inceleme2

Versa 2 özellik çeşitliliği bakımında güçlü akıllı bir saat. Ama Fitbit markasının birçok başka modelinde olduğu gibi bu modelde de öne çıkan özellikleri başlıca sağlık, fitness ve uyku.

Uyku Takibi

Fitbit marka olarak şimdiye kadar bu konuda çok başarılı oldu. Ayrıca bu yeni akıllı saatte de bu başarı devam ediyor. Versa 2 sayesinde başarılı bir şekilde uykunuz hakkında detaylı bilgi sahibi olabilir, uyku konusunda daha iyi alışkanlıklar geliştirebilir ve uykunuzu daha kaliteli hale getirebiliyorsunuz.

Bileğinizde akıllı saat ile uyuduğunuz her gece için bir uyku skoru elde edebilirsiniz. Bu skorun iyi ve kötü oluşuna göre analizler yapıp daha kaliteli bir uyku için gereken aksiyonu alabilirsiniz.

Ürün hafif uyku, derin uyku ve REM uykusu gibi uyku aşamalarını da ölçebilmektedir. Bu sayede uyku ritminiz hakkında detaylı bilgi sahibi olabilirsiniz.

fitbit versa 2 inceleme3

Sağlık ve Aktivite Takibi

Versa 2, nabzınızı ölçme özelliğine sahip. Bu sayede anlık nabzınızı görebilirsiniz. Bunun yanı sıra uyurken ve gün içindeki dinlenme kalp ritminiz de otomatik olarak hesaplamakta. Aynı zamanda spor yaparken de nabzınızı anlık olarak takip edebilir ve kalp atış hızınızın hangi düzeyde olduğunu görebilirsiniz.

Yeni modelin öne çıkan özelliklerinden birisi, kullanıcıların daha aktif olmaları konusunda uyarıda bulunmasıdır. Akıllı saat, kullanıcısının uzun süre hareketsiz kalması durumunda bildirimler göndererek hareket etmeye teşvik etmekte. Aynı zamanda hareketlilik açısından genel trendleri özet halinde kullanıcısına sunmaktadır.

Ürün spor takibi konusunda da gelişmiş bir akıllı saat. Koşu, bisiklet, yüzme, yoga gibi 15’ten fazla çeşit spor bu akıllı saat ile takip edilebilmekte. Ayrıca 50 metreye kadar su geçirmezlik özelliği sayesinde yüzerken de akıllı saatinizi kullanmaya devam edebilirsiniz.

Versa 2’de dahili GPS yok. Yine de eğer koşu gibi antrenmanlarınızı GPS eşliğinde yapmak isterseniz, yanınızda telefonunuz olduğu sürece bu akıllı saat telefonunuza bağlanarak size lokasyon bilgisi sunabilmektedir.

Fitbit Versa 2 Pil Ömrü

Fitbit Versa 2, direkt rakiplerine nazaran daha uzun pil ömrü sunuyor. Ayrıca akıllı saatin yaklaşık 5 günlük bir pil ömrü var. Eğer her zaman açık ekran özelliği kullanılırsa pil ömrü yaklaşık 3 güne düşmektedir.