Ana Sayfa Destek Firefox’tan Google Chrome’a Yer işaretleri Aktarma (Resimli Anlatım)

Firefox’tan Google Chrome’a Yer işaretleri Aktarma (Resimli Anlatım)

0
Firefox’tan Google Chrome’a Yer işaretleri Aktarma (Resimli Anlatım)

Her kullanıcının, kendi tercihine göre seçmiş ve kullanmakta olduğu tarayıcılar bulunmakta. Bunların başında en çok kullanılan tarayıcılar olarak Google Chrome  ve Mozilla Firefox geliyor. Tarayıcıların, kullanıcıların  ziyaret ettiği sayfaları ve bu sayfalarda girmiş olduğu şifreleri kaydetme ve senkronize etme seçenekleri bulunmakta. Böylece, sürekli olarak şifreleri girmemize gerek kalmıyor. Eğer Mozilla Firefox kullanıyorsanız ve Google Chrome tarayıcısına geçecekseniz, Mozilla Firefox’daki kullanıcı adı ve şifre bilgilerinizi ve yer işaretleri klasöründe kaydettiğiniz sayfaları (linkleri) Google Chrome’a taşımak için yapmamız gereken birkaç işlem bulunmakta.

  • Öncelikle Google Chrome tarayıcımızı açıp ayarlar menüsüne ( ) giriyoruz.

Firefox’tan Google Chrome’a Yer işaretleri Aktarma (Resimli Anlatım)

  • Açılan sayfada Yer işaretlerini ve ayarları içe aktar menüsüne tıklıyoruz.

  • Açılan pencerede, hangi tarayıcıdan Google Chrome tarayıcısına aktarım yapacaksak, o tarayıcıyı seçiyoruz.

Biz mozilla firefox seçiyoruz alt kısımda da nelerin aktarılmasını istiyorsak onları ayrıca seçebiliriz. Seçim yapıldıktan sonra içe aktar  seçeneğine tıklıyoruz.

  • Mozilla Firefox tarayıcısını seçiyoruz. Alt kısımda da hangi verilerin aktarılmasını istiyorsak onları ayrıca seçebiliriz. Seçim yaptıktan sonra İÇE AKTAR butonuna tıklıyoruz.

  • Son olarak, ‘Yer işaretleriniz ve ayarlarınız hazır’ bilgisinin yer aldığı uyarı ve bilgilendirme penceresini gördükten sonra işlemimiz bitiyor.•	Son olarak, ‘Yer işaretleriniz ve ayarlarınız hazır’ bilgisinin yer aldığı uyarı ve bilgilendirme penceresini gördükten sonra işlemimiz bitiyor.

Konu hakkında destek almak için 11820'yi arayabilirsiniz.
Konu hakkında destek almak için 11820'yi arayabilirsiniz.
TIKLA ARA

CEVAP VER

Yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı girin

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.