Firefox İle Video İndirme Nasıl Yapılır

Firefox ile video indirme konusunda yardım almak için aşağıdaki görseller ile yapabilirsiniz. Bu yazımızda internet üzerinde video nasıl indirebiliriz bunu inceliyoruz.

Bildiğiniz gibi IDM kısa adı ile bilinen internet download manager tarzında bir çok harici ücretli uygulama bulunmaktadır. Bu uygulamaların temel amacı internet tarayıcısı üzerinden izlediğiniz videoları indirmektir. Böylece indirme linki olmayan videoları da kolayca indirebilirsiniz. Ancak Firefox üzerinden de video indirme aracı bulunmaktadır.

Sizlere Firefox üzerinden video indirme işlemlerinin nasıl yapıldığını detaylı bir şekilde anlatalım.

Firefox İle Video İndirme İşlemi İçin Yapılması Gerekenler

Bunun için firefox tarayıcısını açıyorsunuz sağ üst köşede menü aç veya alt kısımda eklentiler bölümüne tıklıyorsunuz.

Firefox İle Video İndirme

Açılan yeni bölümde arama bölümüne  ‘‘Video Download Helper” yazıp arama yapıyoruz çıkan seçeneklerde ilk sırada çıkıyor.

Firefox İle Video İndirme Ayarları

Burada kur yazan bölüme tıklarayarak uygulamayı aktif hale gitiriyoruz. Uygulamanın çalışması için herhangi bir işlem yapmanıza gerek yok sadece www.youtube.com sitesine girip indirmek istediğiniz video nun ismini yazınca sağ üst kısımda uygulama otomatik olarak indirme işlemine başlıyor. Bir sonrariki yazımızda görüşmek üzere.

Firefox ile video indirme konusunda yukarıda yer alan resimlerdeki işlemleri yaparak video indirme sorununuzu çözebilirsiniz. Herhangi bir yardımcı program kullanmadan sadece eklenti yükleyerek youtube platformu üzerinden videoları indirebilirsiniz. Ancak oldukça kullanışlı ve basit bir kaç adımlar istediğiniz videoları bilgisayarınıza kısa sürede indirebilirsiniz.

Bu indirme işlemleri kullandığınız internetin indirme hızına bağlı olarak süresi değişmektedir. Genel olarak internetten video indirme işlemleri oldukça basit bir eklenti yüklenerek yapılmaktadır.

Video indirme eklentisinin çalışma şekli oldukça basittir. Ayrıca bu eklenti ile sadece youtube üzerinden değil içerisinde birçok video sitesinin adresini içermektedir. Ancak bu eklenti sayesinde oldukça kolay bir şekilde internetten video indirme işlemlerini yapabilirsiniz.