Facebook Kids Uygulaması hakkında bilgiler

Bu yazımızda sizlere Facebook Kids uygulaması özellikleri hakkında detaylı bilgilendirmeler iletiyoruz.

Meta, platformlarının genç kullanıcılara nasıl zarar verdiği konusunda sürekli eleştirilmiş olsa da, Messenger Kids gibi ürünler geliştiriliyor. Çocuklar için mesajlaşma uygulaması (elbette ebeveynler tarafından denetlenir). Çocukların kullanımını daha eğlenceli hale getirmesi gereken bazı özellikler getiren yeni bir güncelleme alıyor.

Karanlık Mod nihayet uygulama için kullanıma sunuldu ve kullanıcılar ayrıca sesli mesajlar için ses efektleri ve sohbetin kendisinde oyun başlatmanın daha kolay bir yolunu elde ediyor.Karanlık Mod, elbette, son birkaç yıldır tüm uygulamalarda en çok istenen özelliklerden biri.

Facebook Kids Uygulaması Özellikleri Nelerdir?

Çocukların karanlık modun en kullanışlı olduğu gece geç saatlerde Messenger Kids uygulamasında olmaması gerekirken, özellikle düşük modda telefonun parlamasını azaltmak ve gözlerini korumak için bu tema seçeneğine sahip olmak da iyidir hafif durumlar. Düşük parlaklık kullanmasına rağmen kontrast ve canlılığı korur. Açmak için ayarlara gidin ve Karanlık Mod‘u seçin. Ayrıca her zaman açılıp istediğiniz zaman kapatılabiliyorsunuz.

Messenger Kids aracılığıyla gönderilen sesli sesli mesajlar, ses efektleri eklendikçe artık biraz daha çılgınlaşacak. Facebook Kids uygulamasına güncelleme getiriyor çocuklar bir robot. Hayalet, goril veya fare gibi ses çıkıyor bu da eğlenceli anlara ortam hazırlıyor.

iPhone ve iPad kullanıcıları bu hafta , sohbetten iki oyunculu oyunlar başlatma yeteneğini görmeye başlıyor. İkinci özellik, bir sohbet dizisine girdikten ve sağ alt köşedeki turuncu kontrolcü ‘Oynat’ sekmesine dokunduktan sonra aktif hale geliyor.

Facebook Kids Uygulaması Özellikleri Nelerdir

Sesli mesaj kaydetmek için sesli mikrofon simgesine dokunun ve ardından kaydetmek için basılı tutun. Göndermeden önce, mesaja eklemek için beş ses efekti seçeneği arasından seçim yapabilirsiniz. Şimdilik bu sadece iOS için mevcut ancak Android yakında gelecek.

Messenger Kids güvenlik seviyesi + olarak güncelledi

Messenger Kids ayrıca çocukların yetkili arkadaşlarıyla iki kişilik oyunlar oynamasını da kolaylaştırıyor. Önceden, yalnızca sohbetten çıkıp Keşfet sekmesine giderek ve ardından kiminle sohbet edeceklerini seçerek oyuna başlayabilirlerdi. Artık çocuklar sohbet başlığındaki turuncu renkli “Oynat” sekmesine dokunarak oyuna başlayabilirler. Seçebilecekleri oyunlardan bazıları satranç, tic-tac-toe ve “Daily Doodle”.

Özellikle Meta-verse içinde çocuklar için özel olarak oluşturulan. Sosyal medya uygulamaları genellikle şüphe ve eleştiri ile karşılanmaktadır. Facebook Kids uygulamasına güncelleme ile daha ileriye geliştiriyor.

Yine de 7 milyondan fazla Messenger Kids kullanıcısı var ve Meta sürekli olarak çocuklarını platformda güvende tuttuklarına dair ebeveynleri temin etmeye çalışıyor. Buna inanıp inanmamaları, ebeveynlerin geçmiş yıllarda Meta ürünleriyle ilgili deneyimlerine de bağlıdır.

Böylece sizlere Facebook Messenger Kids uygulaması özellikleri hakkında detaylı bilgilendirmeler ilettik. Umarız makalemiz sizler için faydalı olmuştur.