Ana Sayfa Sosyal Medya Instagram için Hassas İçerik Kontrolü Tanıtıldı.Nasıl Yapılır?

Instagram için Hassas İçerik Kontrolü Tanıtıldı.Nasıl Yapılır?

0

Facebook grubu, uygulamalarını ve programlarını her zamankinden daha güvenli hale getirmek için çok çalışıyor. Instagram için, yakın zamanda Hassas İçerik Kontrolünü başlattı. Kullanıcıların Keşfet’te ne kadar hassas içeriğin görünebileceğine karar vermelerini sağlayan yeni bir özelliktir. Instagram, herkes için daha güvenli ve güvenli bir platform olacak şekilde geliştiriliyor. Son aylarda, hesapları korumak için Güvenlik Kontrolü ve “Özel Hikayeler” özelliği gibi benzer geliştirmeler öğrendik. Instagram daha çok eğlenceye ve videolara odaklandığından, gördüğünüz şeylerin regüle edilmesi doğru.

Hassas İçerik Denetimi özelliği sizinle etkileşim ve yorum kapatarak birilerini kısıtlayan gibi diğer çabalar izler. Topluluk Yönergelerini kontrol ettiğinizde, Instagram akışınızda ne tür içeriğin bulunabileceğinin bir taslağını göreceksiniz.Sosyal medya platformu, bu özelliğin ‘Keşfet‘ sayfasında yer alan fotoğraf ve videolar üzerinde daha fazla kontrol sağlayabileceğini belirtti. Tüm bu özellikler, Instagram platformunun daha güvenli bir ortam olmasını sağlıyor. Daha fazla güvenlik ve gizlilik özellik güncellemesi geldikçe bu tür platformların daha kullanışlı olacağını öngörmek mümkün.

Bu, güvende olmanıza yardımcı olmak içindir.Instagram, zorbalık, nefret söylemi veya çoğu insan için zararlı olabilecek diğer içeriklere izin vermemeyi taahhüt eder. Keşfet’te Öneri Yönergelerini kontrol edebilirsiniz.

11858 teknik destek
11858 teknik destek

Facebook kurallarını tamamen ihlal eden gönderiler kaldırılmaya devam edecek. Hassas İçerik Kontrolü ise kullanıcılara Keşfet sekmesinde üzücü olabilecek içeriğe ne kadar maruz kalmak istedikleri konusunda daha fazla seçenek sunuyor.

Örneğin, Facebook, bir kavgayı gösteren içeriğin veya şeffaf giysiler içindeki kişilerin “hassas” olarak değerlendirilebileceğini ve bu nedenle hassas içerik sınırlarına sahip kişiler için bunların Keşfet sayfasında görünmeyeceğini söylüyor. Bununla birlikte,  şiddet veya çıplaklık içeren içerikler siteden kaldırılacak ve Hassas İçerik Kontrolü “İzin Ver” olarak ayarlanmış olanlar için bile bunlar gösterilmeyecektir.

Takip ettiğiniz hesaplardan gönderilse bile hassas içeriğin gösterilmemesini sağlamak için tasarlanmış yönergeler listelenmiştir. Her şey, özellikle Keşfet’te tercihlerinizi belirlemenize izin vermekle ilgilidir. Hassas İçerik Kontrolünüzü kontrol edin ve tercihinizi belirleyin.
Hesap> Hassas İçerik Kontrolü altında, varsayılanı ayarlayabilir, daha fazlasını görebilir veya sınırlayabilirsiniz. Ayrıca Daha Fazlasını Sınırlandırabilirsiniz . 18 yaşından küçükler için İzin Ver seçeneği kullanılamaz.

Hassas içerik, müstehcen ya da şiddet içeren gönderilere verilen addır. Bu gönderiler Instagram kurallarını temel olarak ihlal etmez, fakat bazı kullanıcılar için sansürlü kategoriye girebilir. Bunun dışında daha da ileri giden zorbalık, nefret söylemi, eylem gibi insanlığa zarar verme riski taşıyan diğer içeriklere de artık izin verilmeyecek.

11858 teknik destek
11858 teknik destek

Başkalarını üzebilecek içerikler olabilir. Sizin için iyi olabilirler ama başkaları için olmayabilirler. Hangi hassas içeriğin gösterileceğini kontrol edebilirsiniz. Hassas İçerik Kontrolünü ayarlamaktan çekinmeyin. Daha fazla veya daha az içerik türü görebilirsiniz.

 

 

Konu hakkında destek almak için 11858'i arayabilirsiniz.
Konu hakkında destek almak için 11858'i arayabilirsiniz.
TIKLA ARA