Bu yazımızda sizlere mürekkep doldurmalı Hp 515 yazıcı kurulumu ve teknik özelliklerinden bahsediyoruz.

Bildiğiniz gibi kartuşlu yazıcılar fiyat olarak uygun olsa baskı maliyeti kartuş fiyatından ötürü pahalıdır. Hp 515 de mürekkep doldurmalı olması sayesinde deskjet serilerinden daha ekonomik baskı maliyeti oluşturuyor. Entegre tank tasarımı bulunan bu yazıda mürekkep izleme sensörü sayesinde mürekkep seviyenizi takip edebilirsiniz.

All-in-One olarak geçen Hp 515, baskı, tarama, kopyalama, kablosuz ve PDF’ye tarama özelliklerini barındırıyor. Ayrıca Hp Smart uygulaması ile mobil uygulamadan da kullanabiliyorsunuz. Böylece sizlere ulaşan bir dosyayı saniyeler içerisinde çıktısını alabilirsiniz. Bu da küçük işletmeler ve ev kullanıcıları için vazgeçilmez bir özelliktir.

Smart Tank 515 Özellikleri

Hp 515 yazıcı, 519 modeli ile benzer özellikler gösterdiğini söyleyebiliriz. Hp 519 modelini anlattığımız yazımızı ayrıca buraya tıklayarak inceleyebilirsiniz. Baskı kalitesinden başlarsak, 1200×1200 dpi olarak karşımıza çıkıyor. Bu da özellikle görsel nitelikli bir baskı için kaliteli bir çıktı anlamına geliyor. Fotoğrafçılık anlamında profesyonel olarak tercih edilemeyecek olsa da beklentiyi karşılayacaktır.

Dakika da 11 siyah, 5 renkli baskı hızına sahiptir. Böylece gündelik işlemlerde yeterli bir baskı hızı ile işlerinizi kolaylaştıracaktır. Ancak günlük yüzlerce baskı alacağınız yoğun bir tempo varsa sizin için biraz yavaş kalacaktır.

Hp 515 yazıcı kurulumu nasıl yapılır

Çift taraflı baskı özelliği el ile gerçekleştirebiliyorsunuz. Yani kağıdı ters çevirerek çift taraflı baskı oluşturabilirsiniz. Kablolu, Hp Smart uygulamasıyla, Apple Air Print ile Google Cloud Print ile baskılar oluşturabilirsiniz.

Hp 515 Yazıcı Kurulumu

Öncelikle yazıcıyı çalıştırmadan önce kuruluma için hazırlık yapmamız gerekiyor. Yazıcının kapağını açıp içinde bulunan ambalaj etiketleri çıkaralım. Daha sonra mürekkep dolduracağınız bölümde kapaklar göreceksiniz. Bu kapakları sırasıyla kaldırınız. Hangi renk mürekkebi kaldıracaksanız yalnızca o kapağı kaldırın. Mürekkep tüpleri ters çevirerek dolmasını bekleyelim. Ancak elimizle baskı yapmadan kendiliğinden akmasını beklemeliyiz.

Hp 515 yazıcı kurulumu nasıl yapılır

Yazıcının kapağını açarak içinde bulunan kartuşların altında bulunan etiketi çıkarınız. Renklerine göre doğru yerlere yerleştirip üzerindeki mavi kilitleme mekanizmasını kapatınız. Daha sonra kapak kısmını kapatınız. Kağıt haznesine de kağıt yerleştirerek cihazı çalıştırınız.

Telefonundan Hp Smart uygulamasını indirin. Ayrıca bilgisayar kullanıyorsanız bilgisayarınızda Hp sayfası üzerinden Hp510 serisi kurulum yazılımını indiriniz. Ayrıca Hp Smart uygulaması Microsoft Store mağazasında da bulunmaktadır. Kuruluma başladığınızda yazıcını bağlı olduğunuz internet ayarlarını algılayarak bağlanmaya çalışacaktır. Bu sırada yazıcının üzerinde bulunan Wi-Fi ışığının yanıp sönüyor durumda olmasına dikkat ediniz.

Wi-Fi ışığı sabitlendiğinde ve ekran kurulum adımları tamamlandığında yazıcınızdan çıktı almaya başlayabilirsiniz.