En iyi 5 dizüstü bilgisayar okul aktiviteleri için de kullanılabilecek kaliteli bir oyun dizüstü bilgisayarı edinmek, okul-eğlence hayatını dengelemenin etkili bir yolu olabilir.

Bütçe, ne alacağınıza karar vermeden önce dikkate alınması gereken önemli bir faktördür.

Bu tür bir dizüstü bilgisayar almadan önce işlemci, RAM, GPU ve diğerleri gibi özelliklerin gerekli olduğu düşünülmelidir.

Oyun oynamak, neredeyse her öğrencide, hatta yetişkinlerde bile ortak olan bir şeydir. PlayStation, Xbox ve benzeri konsolların kullanımı yurtta kalan öğrenciler için genellikle uygun değildir. Ayrıca, bazı öğrenciler için uygun değildir.

Bu nedenle, bir oyun dizüstü bilgisayarı gibi bir çalışma dizüstü bilgisayarı olarak hizmet edecek bir cihazın nasıl elde edileceğini doğaçlama yapmak gerekir. Ancak, bu makale okul ve hafif oyunlar için en iyi dizüstü bilgisayarı tartışacaktır.

Ayrıca, önerilerimizin fiyat aralığını öğrenciler için cep dostu olarak değerlendiriyoruz. Bu önemlidir çünkü oyun dizüstü bilgisayarları her zaman normal dizüstü bilgisayarlardan daha pahalıdır. Bu nedenle, dizüstü bilgisayarların hem eğitim hem de oyun için çalışabilme yeteneğini ele alacağız. Hala makul bir fiyata sahip.

Oyun oynarken ve dizüstü bilgisayar okurken nelere dikkat etmeliyim?

Piyasada birkaç çeşit dizüstü bilgisayar var. Onları birbirinden farklı kılan özellikleridir. Dikkat edilmesi gereken bazı özellikler pil ömrü, RAM ve depolama alanı ve diğer bazı yazılım özellikleridir.

Diğer bir önemli özellik hem grafik açısından yoğun oyunlara hem de müfredatla ilgili uygulamalara uyan işlemci sınıfı ve GPU’lardır.

Ayrıca taşınabilirlik, bir öğrencinin hafif oyun dizüstü bilgisayarı içindir. Çoğu oyun dizüstü bilgisayarı her zaman ağır olduğundan, sistemi rahatça hareket ettirebilmenizi sağlar.

Dahası, klavye, dokunmatik yüzey gibi önemli bir özelliktir. Özellikler, dizüstü bilgisayarların ihtiyaçlarınız için ne kadar üretken ve güvenilir olduğunu belirledikleri için önemlidir.

Öğrenci oyuncular için en iyi dizüstü bilgisayar hangisidir?

ASUS Zephyrus G15, okul ve hafif oyunlar için güçlü bir dizüstü bilgisayardır. Dizüstü bilgisayarlarında çoklu görev yapmak isteyen öğrenci oyuncular için en iyi seçimdir.

Piyasadaki diğer en iyi 5 dizüstü bilgisayarların çoğunun gerekli özelliklerini sunduğu için en iyi seçimimizdir. Ayrıca, ne kadar teklif etmesi gerektiği göz önüne alındığında makul bir miktar geliyor.

ASUS Zephyrus G15 – Performansta genel olarak en iyisi

ASUS Zephyrus G15 okul ve hafif oyunlar için güçlü bir dizüstü bilgisayardır Dizüstü bilgisayarlarında çoklu görev yapmak isteyen öğrenci oyuncular için en iyi seçimdir

ASUS Zephyrus G15, okul ve hafif oyunlar için güçlü bir dizüstü bilgisayardır. Dizüstü bilgisayarlarında çoklu görev yapmak isteyen öğrenci oyuncular için en iyi seçimdir. Piyasadaki diğer dizüstü bilgisayarların çoğunun gerekli özelliklerini sunduğu için en iyi seçimimizdir. Ayrıca, ne kadar teklif etmesi gerektiği göz önüne alındığında makul bir miktar geliyor.

Ancak, AMD’nin en yeni Ryzen 5000 işlemcileriyle birlikte gelir. Ayrıca, VIDIA’nın RTX 3000 GPU’ları ile birliktedir. Aynı şekilde, gücünü 5 saate yakın bir süre boyunca makul bir şekilde yönetebilir, bu da bu sınıftaki bir dizüstü bilgisayar için oldukça iyi bir pil ömrü.

İlişkili: APU, CPU ve GPU Arasındaki Farklar neler.

Ayrıca, bir oyun ve okul dizüstü bilgisayarı olarak sığmasını sağlayan hızlı 165Hz 1440p ekrana sahiptir. ASUS Zephyrus G15’in tek dezavantajı, bir web kamerası ile gelmemesi.

Alienware M15 – En iyi pil ömrü

Alienware M15 R5 Ryzen Edition olan yeni bir özelliğe sahiptir

Alienware, en iyi oyun dizüstü bilgisayarlarına sahip en iyi şirketlerden biridir ve yıllardır böyledir. M15, R5 Ryzen Edition olan yeni bir özelliğe sahiptir. Bazıları 512 GB SSD’ye sahip yüksek dereceli işlemcilerdir. Ayrıca, grafik kalitesi ile gelen hızlı bir ekrana sahiptir.

Oyun ve eğitim için en iyi dizüstü bilgisayarlardan biridir. Ayrıca, ders çalışmak ve oyun oynamak isteyen öğrenciler için gerekli olan iyi pil ömrü ve ekran kalitesine sahiptir.

Dell G5 15 – Güçlü bir iş istasyonu

Dell G5 15 güvenilir bir pil ve net bir grafik ekran gibi şaşırtıcı özelliklere sahiptir

Dell dizüstü bilgisayarların temel özelliklerinden biri güçtür. Oyun ve eğitim gibi çoklu görevler için en güvenilir dizüstü bilgisayarlardan bazılarını yapmasıyla bilinir.

Dell G5 15, güvenilir bir pil ve net bir grafik ekran gibi şaşırtıcı özelliklere sahiptir. Ağır olmasına rağmen, performansı etkilemeden herhangi bir grafik çalışmasını kolayca gerçekleştirebilir.

Razor Blade – Hafif ve taşınabilir

Razor Blade diğer dizüstü bilgisayarlar için iyi bir rakip olmasını sağlayan çarpıcı özelliklere sahip iyi bir dizüstü bilgisayardır

Razor Blade, diğer dizüstü bilgisayarlar için iyi bir rakip olmasını sağlayan çarpıcı özelliklere sahip iyi bir dizüstü bilgisayardır.

Intel’in en yeni 11. nesil işlemcilerine güç sağlayacak kadar güçlü. Hızlı bir şekilde çalışmasını sağlar. Ayrıca, güvenilir bir pil ömrüne sahiptir. Oyun ve eğitim için dayanıklı olmasını sağlayan klavye aydınlatması ile birlikte gelir.

Bu dizüstü bilgisayarın dezavantajı maliyetidir. Ancak, performansı tüm bunları kapsayabilir.

ASUS VivoBook – Bütçe dostu dizüstü bilgisayar

ASUS VivoBook öğrenci dizüstü bilgisayarı oyun ve okul için uygun fiyatlı ve becerikli

ASUS VivoBook öğrenci dizüstü bilgisayarı, oyun ve okul için uygun fiyatlı ve becerikli. 15,6 inç FHD (1920 × 1080) LED’e ve 3500U işlemciye sahiptir.

Hafif ve hızlıdır. Aynı şekilde, 512 GB SSD ve 8 GB RAM ile birlikte gelir ve bu da onu orta sınıf oyunların çoğu için yetenekli bir canavar haline getirir.