Yeni bir telefon satın aldığımız zaman hepimizin ortak sorunu her zaman veri aktarımı olmuştur. Evet eski telefonumuzdaki kişileri fotoğrafları aktarmayı smart switch gibi uygulamalar kullanarak gerçekleştirebilirsiniz fakat WhatsApp sohbetlerini aktarmak uygulamaları ve uygulama verilerini aktarmak bu ve bu gibi uygulamalar ile çok da mümkün olmuyor. Bu konuda yepyeni bir alternatif seçeneğimiz var. “Mobiletrans” evet bu uygulamayı kullanarak kurduğunuz alarmlardan Google Chrome geçmişine kadar tüm verileri aktarabilirsiniz.

download

Aktarım yolu olarak kablo yolundan aktarımı tercih eden uygulama sayesinde 20 gb dosya aktarmanız ortalama 20 dk dan daha az sürüyor. Ve aktarılan şeyler yeni telefona kurulan hazır uygulamaların yedeği olarak geliyor. Buna bir örnek vermek gerekirse; yeni bir telefon aldık ve eski telefonumuz elimizde. İkisine de Whatsapp indirili halde fakat yeni telefonda ki WhatsApp da normal olarak bir mesajlaşma geçmişi yok. Bu durumda Mobiletrans kullanarak sadece yedeklerin aktarımını yapıyor ve sanki WhatsApp’ı eskiden beri bu cihazda kullanıyormuş gibi bir kayıp yaşamadan aktarabiliyoruz. Mobıletrans uygulamasının yapabilecekleri elbette bu kadarı ile sınırlı değil, istersek yedek alma ve yedekten geri yükleme işlemlerimizi de bu uygulamayı bilgisayarımıza kurarak gerçekleştirebiliyoruz ve unutmadan söyleyelim ki ücretli olan bu uygulamayı satın aldığımızda çok daha fazla ek özelliği de kullanılabilir kılıyoruz.

mobiletrans transfer data

  1. İki cihazı da şarj kablolarını kullanarak bilgisayarımıza bağlıyor ve bilgisayarımızda sıra ile markalarını seçiyoruz.
  2. Bu ekrana giriş yapar yapmaz seçeneklerimiz şu şekilde oluyor; whatsapp transferi, yedek alma, telefon transferi ve yedekleme yapma. Biz burada whatsapp aktarımını baz alarak işlem yapacağız ve bunun için whatsapp seçeneğini kullanıyoruz.
  3. Seçtikten sonra uygulama bizlere bu cihazların markalarına göre cihazlarda hangi işlemleri yapmamız gerektiğini gösteriyor ve bizde buna bağlı olarak gösterilen işlemleri bire bir yapıyoruz.
  4. İki cihazda da gereken işlemleri yapıp izinleri verdikten sonra “start” butonuna basıyor ve veri aktarımı işlemini başlatıyoruz.
  5. Aktarım bitince yapılan bu aktarımın yeni akıllı telefonumuzda da geçerli olması için uygulama bize birkaç ekran resmi ile yapacağımız işlemleri iletiyor ve bu şekilde yedek üzerinden whatsapp aktarımını yapmış oluyor.