Ve Samsung Galaxy Z Flip 4, şirketin bir sonraki amiral gemisi seti olacak. İlkinin ultra premium bir cihaz olması beklenirken, ikincisinin Samsung’un evrenine daha uygun fiyatlı bir giriş noktası olduğuna inanılıyor. Geçen yıl tam anlamıyla piyasayı 999 $ fiyatla piyasaya süren Galaxy Z Flip 3’ten güzel bir şekilde devam edecekti. Daha da önemlisi, Galaxy Z Flip 4, potansiyel alıcıları cezbetmek için selefine göre yeterli yükseltmeler getirecek mi? İşte Samsung Galaxy Z Flip 4 hakkında bildiğimiz her şey.

 

Samsung Galaxy Z Flip 4 Gelecek mi?

Samsung’un Galaxy Z Flip 4’ü piyasaya sürmeyi planlamadığına inanmak için hiçbir neden yok. Şirket, artık kullanılmayan Note serisini değiştirmek için katlanır telefonları kullanmaya kararlı olduğunu açıkça belirtti. Yeni Flip ayrıca gerçek dünya görüntüleri ve sızdırılmış renderlar şeklinde de ortaya çıktı. Bu yüzden önümüzdeki aylarda piyasaya sürüleceği hemen hemen kesinleşti.

z flip 4 1

Ürün piyasaya Z Flip 4 olarak mı çıkacak? Şimdiye kadar ki hiçbir şey bunun aksini göstermiyor. Samsung, ilk piyasaya sürüldüklerinden beri flip telefonları için kullandığı adlandırma düzenini takip etti. Çünkü şirket aynı yıl 5G versiyonuyla orijinal Z Flip’i biraz geliştirilmiş özelliklerle tanıttı. Bununla birlikte, 2021 telefonuna Z Fold 3 ile eşleşmesi için Galaxy Z Flip 3 adını verdi. Ve teknik olarak serideki üçüncü flip telefon olduğu için. Samsung Galaxy Z Flip 4, doğal bir devam serisidir ve muhtemelen bu şekilde adlandırılacaktır.

Samsung Galaxy Z Flip 4 çıkış tarihi ne zaman olacak?

  • Samsung Galaxy Z Flip — 14 Şubat 2020
  • Samsung Galaxy Z Flip 5G — 22 Temmuz 2020
  • Samsung Galaxy Z Flip 3 —11 Ağustos 2021

Ürünün çıkış tarihi, selefinin geçen yılın aynı ayında piyasaya sürülmesinin ardından Ağustos ayı sıralarında olacak gibi gözüküyor. Tipster Jon Prosser’e göre Samsung, 10 Ağustos’ta telefonu duyurmak için imzalı Unpacked etkinliğini düzenleyecek. Bu resmi olmasa da, sızdırılan zaman çizelgesinin henüz açıklanmıyor. Ve Samsung genellikle telefonlarını satışa çıkarmak için uzun süre beklemiyor.

Samsung, amiral gemilerini yıllık iPhone tanıtımından önce çıkarmak istiyor. Bu nedenle Ağustos, Galaxy Z Flip 4 lansmanı için doğru zaman gibi görünüyor. Şirketin ayrıca Flip 4 ile aynı gün Galaxy Z Fold 4 ve Galaxy Watch 5 serisini duyurması bekleniyor.

 

Samsung Galaxy Flip 4 hangi özelliklere ve özelliklere sahip olacak?

Samsung Galaxy Z Flip 4 hakkında bilinmesi gereken neredeyse her şey ortaya çıktı. Şimdiye kadar gördüğümüz özellikler ve görüntüler. Samsung’un piyasada bulunan mevcut flip telefondan çok farklı bir resim çizmiyor. İşte şimdiye kadar cihazda sahip olduklarımız:

z flip4 2

okumaya devam edin : Android Cihazlar İçin En İyi 3 Navigasyon Uygulaması

Tasarım

Görünüşe göre Samsung, Galaxy Z Flip 3’e çivilediği tasarımdan memnun gibi.  Çünkü iddia edilen Galaxy Z Flip 4’ün ortaya çıkan renderları ve gerçek dünya görüntüleri mevcut modelle aynı gibi gözüküyor. Cihazın görselleri, Steve Hemmerstoffer (aka OnLeaks) tarafından açıklandı. Hemmerstoffer, cihazın boyutlarının biraz değiştiğini belirtiyor.

 

Telefonun gerçek dünyadaki görüntüleri de son zamanlarda ortaya çıktı ve sızdırılan görüntülere destek verdi. Bunlar, Samsung Galaxy Z Flip 4’ün Z Flip 3’ten daha hafif olduğunu iddia eden YouTuber TechTalkTV paylaştı. Ayrıca Samsung’un çerçeveleri kırptığını ve daha az görünür hale getirmek için kıvrım üzerinde çalıştığını belirtti.

 

Özellikler

Ünlü duyumcu Yogesh Brar, tüm önemli Galaxy Z Flip 4 özelliklerini Twitter üzerinden çevrimiçi olarak sızdırdı. Galaxy Flip Z4 sözde Snapdragon 8 Plus Gen 1 yonga setinde çalışacak. Qualcomm’un gelişmiş işlemcisi, Galaxy S22 serisini çalıştıran standart Snapdragon 8 Gen 1 SoC’ye göre %30 verimlilik artışı ve %20 performans artışı amaçlıyor. Bu, bu yıl Z Flip 4’te daha iyi pil ömrü görebileceğimiz anlamına geliyor.

z flip4 3

Samsung Galaxy Z Flip 4 fiyatı ne olacak?

  • Samsung Galaxy Z Flip — 1.380 USD
  • Samsung Galaxy Z Flip 5G — 1.449 USD
  • Samsung Galaxy Z Flip 3 — 999 USD

Samsung’un Galaxy Z Flip 4 için bu kadar az güncelleme planladığını görünce. Aynı zamanda şirketin ilk iki nesilde olduğu gibi kesinlikle 1.000 doların üzerinde fiyatlandırmasını beklemiyoruz. Z Flip 3’ün fiyatı 999 dolar. Ve Samsung’un yeni model piyasaya çıktığında cihazı indirim yapmasını bekliyoruz.  Bununla birlikte Galaxy Z Flip 4’ün fiyatı hakkında size somut bir tahminde bulunmamız için şu an için mümkün değil.