Ana Sayfa Destek E-okul E-karne Görüntüleme

E-okul E-karne Görüntüleme

0

Dünyayı etkisi altına alan Koronavirüs pandemisi nedeni ile uzun bir süredin öğrenciler uzaktan eğitimlere devam ediyor. Eğitimlere uzaktan devam edilse de dönem sonlarını doğru öğrenci ve velilerin sıklıkla sorduğu karneler nasıl alınacak ? sorusu artmaya başladı.

Milli eğitim bakanı tarafından toplumun bu sorularına bir açıklama getirildi. Yüz yüze eğitimin olmamasının yanı sıra karnelerde yüz yüze alınamayacak diyelim.  Yapılan açıklamalarda karneler dijital ortamda, e-okul sistemi üzerinden alınacağı açıklandı.

Yapılan bu açıklamaların sonrasında ise veliler ve öğrencilerin bir diğer sorusu ise e-okul üzerinden karne nasıl alabilirim veli bilgilendirme sistemine nasıl giriş yapabilirim  oldu.

Aşağıdaki adımları takip ederek öğrenci ve velilerimizin bu sorularını yanıtlayalım.

Öncelik olarak  e-okul veli bilgilendirme sistemine nasıl giriş yapılır aşağıdaki adımları takip edelim;

E-okul ( VBS)  Veli bilgilendirme sistemine giriş yapmak için öncelik olarak  Milli eğitim bakanlığı tarafından hazırlanan  ‘’ https://eokul.meb.gov.tr/ adresine giriş yapalım.

*Açılan sayfadan sağ tarafta yer alan  ‘’ veli bilgilendirme sistemi’’ alanına girelim ve alt kısımda yer alan T.C Kimlik Numarası, Öğrenci numarası ve güvenlik kodunu eksiksiz  doğru bir şekilde dolduralım.

11858 teknik destek
11858 teknik destek

Bu alandaki bilgileri eksiksiz doldurduysak karşımıza ikinci aşama gelecektir.

İkinci aşama:

*Öğrencinin kimlik bilgileri ve okul bilgileri isteniyor.

*Öğrencinin nüfusa kayıtlı olduğu il/ilçe, öğrencinin doğum tarihi, öğrencinin okuduğu şube ve öğrenci fotoğraf bilgilerini girelim.

Bilgileri doğru yazdığımız sürece karşımıza sistem açılacaktır.

11858 teknik destek
11858 teknik destek

Üçüncü aşama ise e-karne görüntüleme;

Bu alandaki işlemlerde girişler gibi basit olacaktır.

*Öğrencinin T.C kimlik No ve okul numarasının olması yeterli olacaktır.

*E-okul veli bilgilendirme sistemine başarılı bir şekilde giriş yapmıştık bu alanda sol tarafta yer alan ‘’ Not Bilgisi’’ seçeneğine tıklayalım.

Sol tarafta yer alan ”Belgeler” menüsünden belgelere ulaşabiliriz.

*Açılan pencerelerden öğrencinin not bilgilerine erişim sağlayabilir ve Taktir, Teşekkür belgelerini görüntüleyebiliriz.

Konu hakkında destek almak için 11858'i arayabilirsiniz.
Konu hakkında destek almak için 11858'i arayabilirsiniz.
TIKLA ARA