Ana Sayfa Haberler Kandilli Deprem Bilgi Sistemi Uygulaması

Kandilli Deprem Bilgi Sistemi Uygulaması

0

Aktif deprem kuşaklarından biri olan Alp-Himalaya deprem kuşağı üzerinde yer alan ülkemizde son zamanlarda yaşanan irili ufaklı deprem sayısında ciddi bir artış görülmekte.. Havaların ısınmasıyla aktifleşen fay hatları ve bir çok tetikleyici sebep bu depremlerin nedeni olabilir. Biz de bu manada aktif deprem kuşağında yer alan ülkemizdeki depremleri anlık olarak takip edebileceğiniz bir uygulama olan Kandilli Rasathanesine ait Deprem Bilgi Sistemi uygulamasını sizler için inceledik.

Uygulamayı telefonunuzun uygulama marketinden ücretsiz şekilde indirebiliyorsunuz.

kandilli_1

Uygulama açılış ekranında telefonunuz sizden bu uygulama için konum izni vermenizi isteyecektir.

kandilli_5

Gerekli konum izinlerini vermemizin ardından uygulamamızın ana sayfasına ulaşıyoruz. Ana sayfada bulunan ‘En Son Depremler‘ menüsünden bulunduğunuz bölgeye yakın yerde olan depremler ilk sıralarda olmak üzere irili ufaklı ayırmaksızın gerçekleşen tüm depremlerin bilgilerine kronolojik sıralamaya göre ulaşabiliyorsunuz.

kandilli_4

11858 teknik destek
11858 teknik destek
11858 teknik destek
11858 teknik destek

Bunun dışında ana menüdeki ‘Deprem Tarihçesi‘ bölümünden bulunduğunuz konumdaki ve bu konuma yakın alanlardaki daha önceden gerçekleşmiş depremlerle ilgili detaylı bilgi edinebiliyorsunuz.

kandilli_3

Uygulamanın yapabildikleri bunlarla sınırlı değil. Yakınlarda bir deprem hissettiyseniz, bunu uygulama üzerindeki ‘Bir Deprem Hissettim‘ menüsünden ilgili sorular ekranını doldurarak depremin teyit edilmesine yardımcı olabiliyorsunuz.

Bunun dışında yine yakınlarınızda bulunan noktaların deprem tarihçeleri hakkında bilgi almak isterseniz ‘Çevremde Ne Var‘ menüsünden konumunu kendiniz belirleyeceğiniz noktaların deprem tarihçesi hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

kandilli_2

Yakın zamanlarda yaşadığımız çok büyük acılarla, aktif bir deprem kuşağı üzerinde olduğumuzu bir kez daha hatırladığımız ülkemizde bu tür akıllı uygulamaların sayısının artması, uygulamaların ilk yardım ve panik anında yapılması gerekenler hakkında eğitim verir hale gelmesi, hatta bir gün bu uygulamaların depremler olmadan önce bize bilgi verebilecek teknolojiye en kısa sürede ulaşmamız dileğiyle..

Konu hakkında destek almak için 11858'i arayabilirsiniz.
Konu hakkında destek almak için 11858'i arayabilirsiniz.
TIKLA ARA