Bu yazımızda sizlere akıllı cep telefonunuzdan bilgisayara İntel Unison ile veri transferi nasıl yapılır detayları ile anlatıyoruz.

Telefondan bilgisayara veri aktarımı için her cep telefonunun markasına özel kendi programları bulunuyor. Örneğin Mi Taşıyıcı, Itunes, Smart Swich vb bir çok uygulama bulunmaktadır. Ancak kullandığımız telefon eski bir cihazsa bu sürümleri artık desteklemiyor. Böylece veri transferi için yegane kullandığımız programları artık kullanamıyoruz. Böyle bir durumda alternatif programlara ihtiyaç duyuyoruz.

Android bir cep telefonundan Windows bir bilgisayara veri aktarmak için harici bir uygulama gerek duymaksızın işlem yapılabilir. Usb kablosunu taktıktan sonra telefonunuzdan bağlantı seçeneklerinde veri aktarımı seçmeniz yeterli oluyor.

Ancak iOs bir telefondan Windows a taşımak istediğinizde işler biraz karışacaktır. Ancak çözümü basittir. İntel Union ile telefondan bilgisayara dosya aktarımı için oldukça ideal bir uygulamadır.

Telefondan Bilgisayara İntel Unison ile Veri Transferi Nasıl Yapılır?

iPhone veya Android bir telefondan bilgisayara İntel Unison ile veri transferi yapabilmeniz için öncelikle telefonunuza İntel Unison uygulamasını indiriniz. Eğer cep telefonunuz android ise Google Play Store üzerinden indirin. iPhone telefon kullanıyorsanız Apple Store üzerinden indirin.

Daha sonra Windows bilgisayarınızda ise Microsoft Store üzerinden İntel Unison uygulamasını indiriniz. Ancak Windows bilgisayarda işletim sistem en az Windows 11 gereklidir. Aksi halde Microsoft Store üzerinden indirme yapamazsınız.

intel unison ile dosya aktarimi
İntel Unison ile Veri Transferi

Telefonunuzda indirdiğimiz uygulamayı açınca gizlilik politikası ve uygulama izinleri çıkacaktır. Kabul ederek ilerleyelim. Daha sonra kare kodu kullan ve bunun yerine metin kodu kullan olarak iki seçenek çıkacaktır. Kare kodu kullan seçeneğini seçerek kolayca eşleştirme yapabilirsiniz.

Bilgisayarınızda bulunan kare kodu telefonunuzda açılan kameraya göstererek eşleştirme başarılı hale geliyor. Ardından dosya aktarımı seçeneğini seçerek verilinizi kolayca transfer edebilirsiniz.

İntel Unison ile Veri Transferi

İntel Unison ile Mesajlaşma ve Bildirimleri Görme

Telefonunuz ile bilgisayarınız arasında kare kodu okutup bağlantıyı kurduktan sonra artık telefonunuzu yönetmek çok kolay. Eğer isterseniz telefonunuzda mesajlar bölümünü bilgisayarınızdan yönetim mesaj gönderebilirsiniz. Ayrıca gelen bildirimleri de görebilirsiniz. Ancak ağırlıklı olarak intel unison ile veri transferi daha kullanışlı olduğunu iletebiliriz.

Örneğin sosyal medya hesaplarınızdaki gelen arkadaşlık isteği ya da mesaj bildirimleri görebilirsiniz. Mesajları okuyabilir ve yanıtlayabilirsiniz. Ancak telefonu tümüyle kullanım imkanı maalesef bulunmuyor. Sosyal medya hesaplarınıza giremez telefonunuzdaki diğer uygulamaları kullanamazsınız.

Böylece İntel Unison ile veri transferi nasıl yapılır anlattık. Umarız makelmiz sizler için faydalı olmuştur. Ayrıca yeni bir telefon aldıysanız verileri yeni Android telefona aktarma makalemize de göz atabilirsiniz.