En iyi Windows 10 için canlı duvar kağıtları denemeniz gerekenler

Windows 10 duvar kağıtları son derece özelleştirilebilir. Slayt gösterileri ve kendi oluşturduğunuz fotoğraf kütüphanesiyle, donuk masaüstü arka planınızı ilham verici bir deneyime dönüştürebilirsiniz.

Bununla birlikte, masaüstünüzü hareketi başka bir seviyeye taşımak isteyebilirsiniz. İşte bu noktada canlı duvar kağıdı devreye giriyor.

Windows 10’daki canlı duvar kağıtları, önceki Windows yinelemelerinde olduğu gibi bir olasılıktır. Ancak, bunlardan en iyi şekilde yararlanmak için, tercih ettiğiniz üçüncü taraf bir uygulama kurmanız ve tercih ettiğiniz canlı duvar kağıdını tercihlerinize uyacak şekilde yapılandırmanız gerekir.

Ayrıca, bazıları destek yazılımı olmadan kendi başlarına gelir, ancak aşağıda listelediğimiz güvenilir uygulamayı kullanmanızı tavsiye ederiz.

En İyi Windows 10 için Canlı Duvar Kağıdı

Destek yazılımı nasıl yüklenir

İlk önce, bu uygulamanın kullandığı CPU seviyelerini vurgulayalım. Bazen, canlı duvar kağıdı CPU’nuzun % 10’unu alır, bu yüzden yüksek CPU kullanımından kaçınmak için oyun oynarken devre dışı bırakmanızı (ve standart duvar kağıdına yapıştırmanızı) öneririz.

Öte yandan, Windows 10 için yeterince iyi bir bilgisayara sahipseniz, canlı duvar kağıtlarının varlığı sistemi çoğu zaman etkilemez. Bunu çıkardıktan sonra, ilk önce Windows 10 canlı duvar kağıtlarını kullanmanıza olanak sağlayan destekleyici programı indirip kurmaya devam edebiliriz.

Orada bazı ücretli çözümler var, ancak ücretsiz, kolayca yapılandırılan DesktopHut’a bağlı kalmaya karar verdik ve bunun yanında yüksek çözünürlüklü çok çeşitli güzel canlı duvar kağıtları sunar.

DeskScapes’i daha fazla özellik sunduğu için ücretsiz olarak da deneyebilirsiniz, ancak 30 gün sonra ücret ödemeniz gerekir. Her iki durumda da, DesktopHut yeni başlayanlar için harika bir program ve gayet iyi çalışıyor.

DesktopHut ve ilgili duvar kağıtlarını nasıl edineceğinizi, kuracağınızı ve yapılandıracağınızı öğrenmek için aşağıdaki adımları izleyin:

 1. DesktopHut destekleyen uygulamayı bu bağlantıdan indirebilirsiniz.
 2. Kurulumu başlatın ve uygulamanın sunduğu hızlı yazılımlara dikkat edin ve DesktopHut dışındaki tüm teklifleri kaldırın.
 3. Uygulama yüklendikten sonra, kurulum klasörüne gidin ve DesktopHut.exe dosyasını sağ tıklayınız.
 4.  Properties “Özellikleri” açınız.
 5. Compatibility “Uyumluluk sekmesini ” seçiniz.
 6. Run this program as an administrator” “ Bu programı yönetici olarak çalıştır”  kutusunu işaretleyin ve değişiklikleri onaylayınız.

Denemeniz Gereken En İyi Windows 10 Canlı Duvar Kağıdı 1

 1. Tekrar sağ tıklayın ve bir masaüstü kısayolu oluşturun.
 2. Şimdi, seçtiğiniz canlı duvar kağıdını indirin ve DesktopHut’u açın.
 3. Select Live Wallpaper” “ Canlı Duvar Kağıdını Seç” düğmesine tıklayın.

Denemeniz Gereken En İyi Windows 10 Canlı Duvar Kağıdı 2

 1. İndirilen Live Wallpaper’ı kaydettiğiniz klasöre gidin ve onu seçiniz.

Denemeniz Gereken En İyi Windows 10 Canlı Duvar Kağıdı 3

 1. Play”  “ Oynat” ı tıklayın ve DesktopHut’u simge durumuna küçültün.

Denemeniz Gereken En İyi Windows 10 Canlı Duvar Kağıdı 4

Artık tüm simgeleri gizleyebilir veya ne istersen yapabilirsin. Masaüstünüz Live Wallpaper ile süslenecek. Ek olarak, DesktopHut tarafından sağlanan duvar kâğıdı listemizi kontrol ettiğinizden emin olun.

 1. Aqua 3D Live Wallpaper “Canlı Duvar Kağıdı”

Denemeniz Gereken En İyi Windows 10 Canlı Duvar Kağıdı 5

PC molalarında zihninizi rahatlatmaya yardımcı olabilecek bir duvar kağıdına mı ihtiyacınız var? O zaman Aqua 3D Live duvar kağıdı tam aradığınız şeydir. Masaüstünüzü suyun altında tutun ve bu klasik temalı duvar kağıdıyla etrafta dolaşan balıkları takip etmeye çalışın. Foto-gerçekçi grafikler ve su sesleri sizi neredeyse gerçek bir okyanus akvaryumuna götürür.

Duvar kağıdı, deneme sürümünde ve tam özellikli bir sürümde mevcuttur. Her ikisine de aşağıdaki linklerden erişebilirsiniz.

 1. Hologram Girl Blade Runner 2049

Denemeniz Gereken En İyi Windows 10 Canlı Duvar Kağıdı 6

80’lerin klasik SF filminin halefi gerçekten görsel olarak şaşırtıcı bir deneyim. Filmin görsel efektlerini en iyi şekilde temsil eden şeylerden biri Hologram Girl  Yapay zekadan daha iyi.

Canlı duvar kağıdını buraya tıklayarak indirebilirsiniz.

 1. Star Wars Dart Vader “Yıldız Savaşları Dart Vader” 

Denemeniz Gereken En İyi Windows 10 Canlı Duvar Kağıdı 7

15 yıl ve III. Bölüm’ün ardından, Yıldız Savaşları, ana rakip olan Kaylo Ren ile son zamanlarda 2 yeni bölüm alıyor. Bu genç Sith Lordu, Adam Diver tarafından iyi tasvir edilmiş olsa da, karakterin tarihçesi ve derinliği bakımından Dart Vader’e hiçbir şeyin yaklaşamayacağını söylemek güvenlidir. En ünlü SF serisinin gerçek “kötü adamı”, karanlık gücün koruyucusu, hakim duruş ve gösterişli ışın kılıcı ile masaüstünüzü zenginleştirebilir.

Bu linke tıklayarak Star Wars Dart Vader programını indirebilirsiniz.

 1. Tomb Raider

Denemeniz Gereken En İyi Windows 10 Canlı Duvar Kağıdı 8

Oyun dünyasında herkesin duyduğu bir kahraman varsa, Tomb Raider’in baş kahramanı Lara Croft olmalı. Kurgusal İngiliz arkeolog ve maceracı, popülaritesini yıllar önce kazandı ve çeşitli oyunlarda ve filmlerde resmedildi.

Bu duvar kağıdı, bahsi geçen oyunlarda Lara’nın karakterinin sağlamlığını ve dayanıklılığını değil aynı zamanda güzelliğini de yansıtıyor.

Bu konuda oyunun ya da Lara’nın bir hayranı iseniz, buradan Canlı Duvar Kağıdını indirebilirsiniz.

5. Sunrise Form Top Of Gondola On Whiteface

Denemeniz Gereken En İyi Windows 10 Canlı Duvar Kağıdı 9

Şimdi oyunları ve filmleri durduralım ve saf doğanın zevkini yaşayalım. Whiteface Dağı, ABD’deki en popüler kayak merkezlerinden biri ve açık bir günde Kanada’nın manzarasını bile yakalayabilirsiniz

Bu Canlı Duvar Kağıdı, zirveye yerleştirilen gondoldan gün doğumu şaşırtıcı, büyüleyici bir manzara sunar. Kış geldiğinden beri, kendinizi rahat bir sandalyede tutturduğunuzdan ve masaüstünde yükselen güneşin tadını çıkardığınızdan emin olun.

Bu muhteşem siteyi tekrar tekrar masaüstünüzde deneyimlemek için bu bağlantıya tıklayın.

 1. Lord Of The Rings “Yüzüklerin Efendisi”

Denemeniz Gereken En İyi Windows 10 Canlı Duvar Kağıdı 10

Yıldız Savaşları SF türü için ne yaptı, Yüzüklerin Efendisi destansı fantazi türü için yaptı. Yüce, diller, iyilik ve kötülük arasında hiç bitmeyen savaş, iki karşıt tarafın yükselişi ve çöküşü ve bir tanesi hepsini yönetmeye çalışır. Bütün bunlar Tolkien’in dehasından ve hala türün en iyisi olarak tartışmasız olan harika film uyarlamaları mevcuttur.

Yüzüklerin Efendisi’nin tüm hayranları için olmazsa olmaz bir Canlı Duvar Kağıdı buradan edinilebilir .

 1. The Highlands in Scotland “İskoçya’daki Yaylalar”

Denemeniz Gereken En İyi Windows 10 Canlı Duvar Kağıdı 11

Hiç İskoçya’da bulunmamama rağmen, biri William Wallace ve etekler dışında İskoçya’dan bahsettiğinde aklımdan geçen ilk düşünce, geniş çaplı meralar, yeşil çayırlar ve tepelerdir. Tek düşünce sakinleştirici ve yatıştırıcı, bugünlerde yaşadığımız aşırı hızlı hayattan bir kaçış. Bu, Canlı Duvar Kağıdını diğerlerine göre seçmenin nedeni ve en azından dijital formda, İskoçya Yaylası’ndaki rahatlatıcı bulut hareketinin tadını çıkarabilirsiniz.

Bu canlı duvar kağıdını bu linki takip ederek alabilirsiniz.

 1. PUBG

Denemeniz Gereken En İyi Windows 10 Canlı Duvar Kağıdı 12

Playerunknown’s Battlegrounds go-to-go savaş royale oyunu oldu ve en yüksek potansiyele sahip olan türü hızla yeniden tanımladı. Hala Erken Erişim aşamasında olmasına rağmen, PUBG gülünç olan 2,5 milyondan fazla oyuncu topladı. Popülerlik günlük bazda artıyor ve çeşitliliği ve hızlı mücadelesi benzer oyunlar için zaten yüksek bir standart oluşturuyor.

Bu PUBG Live Wallpaper en iyi karakter silahlandırma özelliği, yakın dövüş silahı olarak gösterilebilecek, uzaktaki bir çalılıktan sürünen bazı şanssız atıcılara karşı bir koruma ile kendini gösterir.

Canlı Duvar Kağıdını deneyebilir ve bu bağlantıya tıklayarak kendiniz görebilirsiniz.

 1. Blossom And Anime Girl

Denemeniz Gereken En İyi Windows 10 Canlı Duvar Kağıdı 13

Yeni ve geleneksel olanı birleştiren Japon pop kültürü tüm dünyada her yerdedir. Prodüksiyonun belirgin yolu, anime dizilerine ve filmlere çok sayıda sadık takipçi getiriyor. Ve eğer Prenses Mononoke veya Death Note izlediniz mi, “farklı” nın genellikle daha iyi olduğunu göreceksiniz.

Şimdi, türün popülaritesi nedeniyle, DesktopHut’taki çeşitli Canlı Duvar Kağıtları var ve size en uygun olanı bulabilmelisiniz. Bu arada, bu anime girl duvar kağıdı arka planda kiraz çiçeği ile kontrol ettiğinizden emin olun. Sersemletici olabilir!

İndirme linkini Burada bulabilirsiniz .

 1. Aquarium “Akvaryum”

Denemeniz Gereken En İyi Windows 10 Canlı Duvar Kağıdı 15

Ve son fakat en az olmayan yer, en popüler canlı duvar kağıdı konseptlerinden birine ayrılmıştır ve bu akvaryumdur. Ekran boyunca düzensiz ama yine de eğlenceli hareketleriyle ağır sayıda renkli balık getiren standart sanal akvaryumunuz. Ne yazık ki etkileşimli değil ve camı dürtemezsiniz.

Denemek için istekli iseniz, bu bağlantıyı tıklayabilirsiniz.

Son olarak, listelediğimiz duvar kağıtlarının yanı sıra, çeşitli kategorilerde özgürce dolaşabilir ve size uygun olan her şeyi indirebilirsiniz. Prosedür her zaman aynıdır.

Bununla beraber, bu makaleyi bitirebiliriz ve Windows 10 için Canlı Duvar Kağıtları’nı denediğinizde, deneyiminizi bizimle paylaşmayı unutmayın. Aşağıdaki yorumlar bölümünde yapabilirsiniz.