Apple TV, benzersiz özellikleriyle müzik ve video görüntülemek için geliştirilmiş bir multimedya cihazıdır. HDMI kablosu ile bir televizyona veya herhangi bir görüntü yansıtma cihazına bağlanarak, cihaz arayüzündeki medyaları görüntüleyebilirsiniz.

Artık eğlence sektörünün tamamıyla dijital ortama aktarılmasıyla birlikte gelen TV Box‘ların kralı diyebileceğimiz Apple TV, içeriğinde bulunan uygulamalar sayesinde kullanımda son derece keyifli anlar yaşatıyor.

Cihaz aynı zamanda kullanıcıların video, müzik ve podcastleri büyük ekran bir TV ile canlı olarak yayınlamasına da olanak sağlıyor. Ayrıca oyunlar ve uygulamalar ve sosyal medya platformlarının uygulamalarını da  çalıştırıyor.

Kullanıcılar, iTunes uygulaması üzerinden film veya TV şovları kiralayabilir veya satın alabilir ya da doğrudan Amazon, Netflix, Disney +, NBA TV, YouTube ve tvOS App Store kanallarında bulunan diğer birçok kanaldan izleyebilir, ayrıca evinizde bulunan diğer Apple markalı cihazlar sayesinde yansıtma özelliği ile birlikte Apple TV‘nizi kullanabilirsiniz.

Bunun yanı sıra tabletler, akıllı telefonlar ve hatta bilgisayarlar gibi herhangi bir yazılımı çalıştıran cihazlarda beklenildiği gibi, Apple TV‘de de teknik sorunların ortaya çıkması kaçınılmazdır. Bu sorunlar ayrıca, sistem genelinde sorun gidermeyi veya sistemin yeniden başlatılmasını gerektirebilir. Apple TV de, içinde bulunan yazılımları çalıştıran bir platform olduğu için birtakım teknik yazılımsal problem yaşamanız muhtemeldir. Bu noktada cihazınızı yeniden başlatmanız, cihazın kendi datasını anlık olarak sıfırlamasıyla birlikte teknik problemi ortadan kaldıracaktır.

Apple TV’nizi etkili bir şekilde yeniden başlatmanın çeşitli yolları vardır. Ayrıca, sistem arızalarının basit bir cihaz sıfırlama adımıyla giderilebileceğini bilmek de önemlidir.  Bu işlem çok basit olduğu için Apple TV‘ye sahip olan herkes tarafından yapılabilir.

  • Apple TV‘mizin standart kablo bağlantısını yaptıktan sonra ve mevcut Wi-Fi ya da Ethernet bağlantımız aracılığıyla bağlandıktan sonra Menü‘ye gelerek Ayarlar‘a tıklayalım.

1 3

  • Ayarlar‘a girdikten sonra Sistem seçeneğine tıklayalım.

2 3

  • Sistem seçeneğine tıkladıktan sonra açılan yeni sayfada Sıfırla (Reset) seçeneğine tıklayalım.

3 1

  • Açılan sayfa bulunan Tüm Ayarları Sıfırla (Reset All Settings) seçeneğine tıklayarak Apple TV‘nizi sıfırlama işleminizi tamamlayabilirsiniz.

4 1