En iyi ebeveyn kontrolü uygulamaları ile çocuklarınızı telefonlarında güvende tutun.Akıllı telefonlar için en iyi ebeveyn kontrolü uygulamaları, çocuklarınızın fiziksel konumlarını izlemenize, kimin çevrimiçi iletişim kurduğunu görmenize ve sakıncalı web sitelerini görüntülemelerini engellemenize yardımcı olabilir.

Ancak, bu uygulamalar sorumlu bir şekilde çevrim içi davranmak için kapsamlı bir yaklaşımın parçası olduğunda en iyi şekilde çalışır.

Bu, çocuklarınızla çevrim içi ortamda ne yapmaları ve yapmamaları gerektiği hakkında konuşmak, nasıl davranmalarını beklediğinizi açıklamak ve telefonlarını izleyeceğinizi netleştirmek anlamına gelir.

Screenshot 10

Bu nedenle, bir çocuğun telefonunda gizli modda çalışabilen uygulamaları incelemiyoruz. Birçok ürün bu yeteneği aşar, ancak bazı insanlar onları eşlerine veya diğer yetişkinlere casusluk yapmak için kullanır. Bu “stalkerware” genellikle aile içi istismarda bir faktördür.

Ayrıca, bir çocuğun telefon görüşmelerini kaydedebilen uygulamaları dikkate almayız.

Ebeveyn kontrolü hizmeti mükemmel değildir, ancak Net Nanny hem Android hem de iOS cihazlarda web filtreleme, konum izleme ve uygulama yönetiminin en iyi karışımını sağladı. Ayrıca Amazon Kindle Fire tabletlerde, Windows ve Mac’te ve Google Play’i destekleyen Chrome OS cihazlarında çalışır.

Norton Family yakın bir ikinciydi. Net Nanny’den farklı olarak, yalnızca Android cihazlarda metin mesajı günlüğü ve izleme sunar. Ayrıca Windows bilgisayarları izlemenizi sağlar, ancak Mac’leri izlemenizi sağlar.

Birçok virüsten koruma ürününde yerleşik ebeveyn denetimleri bulunur. Bunların tek başına hizmetlere karşı ne kadar iyi biriktiğini görmek için lütfen ebeveynler için en iyi (ve en kötü) virüsten koruma yazılımı hakkındaki genel bilgilerimize bakın  .

Tüm bu ebeveyn kontrolü uygulamaları, Apple’ın daha sıkı uygulama kısıtlamaları nedeniyle Android’de iOS’tan daha fazlasını yapabilir. Bu uygulamalardan birkaçı aslında 2019’un ortasında Apple tarafından sakatlandı ve daha sonra işlevselliklerinin çoğu geri yüklenirken, Apple halıyı istedikleri zaman tekrar çıkarabilir.

Bu nedenle, çocuklarınızın çevrimiçi ortamda ne yaptığını takip etme konusunda gerçekten ciddiyseniz, onlara Android telefonlar alın. Yandan yüklemeniz gereken herhangi bir ebeveyn kontrolü uygulamasına karşı dikkatli olun  genellikle resmi Google Play mağazasında olmamasının bir nedeni vardır.

Screenshot 8 1

Norton Family’nin gücü ve özellikleri, bir ebeveynin en iyi ebeveyn kontrolü uygulamalarından birinden isteyebileceği hemen hemen her özelliği sunan, birçok çocuğu olan Android (ve Windows) haneleri için idealdir.

Bu hizmetin konum izleme, zaman planlama ve web filtreleme ve izleme özellikleri hem iOS hem de Android’de çalışır, ancak Norton’un zaman izinleri yalnızca Windows ve Android yazılımı içindir. Uygulama yönetimi ve kısa mesaj izleme iOS uygulamasında hiç çalışmıyor. Her iki mobil platformda da coğrafi sınır yoktur.

Bir ebeveyn kontrol hizmetinden ihtiyacınız olan şey, esas olarak çocuklarınızın yaşına bağlıdır. 12 yaşın altındaki çocukların ebeveyni iseniz, kesinlikle sakıncalı web sitelerini engellemek isteyebilirsiniz, ancak Amazon Fire tabletlerde bulunan bir uygulamayı da düşünebilirsiniz.

Ergenlik çağınız varsa, sakıncalı şeylere çevrimiçi olarak bakmalarına izin vermek isteyebilirsiniz, ancak yalnızca farkındaysanız. Ayrıca, gençlerin messenger uygulamalarında kiminle konuştuğunu görmek ve bir Cuma gecesi nerede geç kaldıklarını görmek isteyebilirsiniz. Ayrıca, çocuklarınızın Windows ve Mac cihazlarının yanı sıra akıllı telefonlarını da izleyen bir hizmet düşünebilirsiniz.

En iyi ebeveyn kontrolü uygulamaları en azından bir web sitesi filtresi, konum izleme, bir zamanlayıcı dahil ekran süresi sınırları ve en azından Android’de çalışan bir uygulama engelleyici sunar.

Yararlı ekstra özellikler arasında, bir çocuğun telefonunun okul veya bir akrabanın evi gibi belirlenmiş “güvenli” bir alan bırakması durumunda sizi uyaran coğrafi sınırlama yer alır. Bu uygulamalardan bazıları, bir çocuğun yaptığı ve aldığı aramaları ve metinleri yalnızca Android’de engellemenize ve kaydetmenize izin verir.

Screenshot 9 1

Bir çift bir çocuğun kısa mesajlarını bile okumanıza izin vermedi, ancak hiçbiri çağrıda dinlemenize izin vermiyor, çünkü bu yasa dışı. Ve çoğu çocuğunuzun telefonunu bir masaüstü bilgisayarın web arayüzünden ve kendi akıllı telefonunuzdan izlemenize izin verir.