Türkiyenin en büyük telekomünikasyon ve internet servis sağlayıcısı şirketlerinden biri olan D Smart D Link DSL 2640 modemlerinde ADSL kurulum işlemi nasıl yapılır, sizler için derledik.

Öncelikli olarak bilgisayarımızdan boş bir internet sayfası açarak adres satırına 192.168.1.1 yazarak modem arayüzüne giriş yapıyoruz.

Karşımıza kullanıcı adı ve parola sayfası gelecektir.

Bu bölümde kullanıcı adı bölümüne: admin, parola bölümüne de yine admin yazarak giriş yapıyoruz.

d-link-dsl-kurulum

Arayüze giriş yaptıktan sonra sol tarafta bulunan menüsüne tıklıyoruz ve daha sonra bu menünün alt menüsünde bulunan Bağlantılar bölümüne giriyoruz.

Karşımıza gelen bölümde ise Arayüz başlığı altında WAN yazan bağlantıyı düzenlemek için Durum başlığı altında bulunan Yapılandırılmadı menüsüne tıklıyoruz.

d-link-dsl-kurulum-2

Bu bölümünde PPP Kullanıcı ve şifre kısımlarını göreceğiz. İlgili boşluklara internet servis sağlayıcımız tarafından bize verilen bilgileri girdikten sonra sayfayı ok yönünde kaydırıyoruz.

d-link-dsl-kurulum-3

Son olarak yapılandırmamızı kaydetmek adına sayfanın sağ alt köşesinde bulunan Kaydet butonuna tıklıyoruz ve yapılandırma ayarlarımızı kaydediyoruz. Bilgiler doğru girildi ise internete girmemizde hiçbir problem olmayacaktır.