Ana Sayfa Destek D Smart D Link Modemde Port Açma İşlemi Nasıl Yapılır?

D Smart D Link Modemde Port Açma İşlemi Nasıl Yapılır?

1
Paylaş

Ülkemizdeki en büyük telekomünikasyon ve internet servis sağlayıcı şirketlerinden biri olan D Smart’ın ADSL müşterilerine kullanmaları için sunduğu D Link DSL 2640 ürününde port açma işlemi nasıl yapılır, sizler için derledik.

Öncelikle bilgisayarımızdan boş bir internet sayfası açıyoruz ve adres satırına 192.168.1.1 yazdıktan sonra “Enter” tuşuna basıyoruz.

Karşımıza D Smart D Link modem kullanıcı arayüz sayfası gelecektir. Kullanıcı adı bölümüne admin, parola bölümüne ise yine admin yazarak arayüze giriş sağlıyoruz.

d-link-dsl-2640-port-acma-1

Arayüze giriş yapmamızın ardından sol tarafta bulunan Güvenlik Duvarı menüsüne tıklıyoruz ve bu menünün altında bulunan Sanal Sunucular menüsüne giriyoruz.

d-link-dsl-2640-port-acma-2

Bu ekranda İsim bölümüne, açacağımız portun ismini veriyoruz. Daha sonra portumuzun protokolünü seçiyoruz ve port ekranlarının hepsine port numaramızı giriyoruz.

Son olarak Özel IP kısmına hangi site veya hangi cihaz için port açıyorsak ona ait yerel IP adresini yazıyoruz ve sağ altta bulunan Değiştir tuşuna basıyoruz. Açacağımız/yönlendireceğimiz başka portlar varsa aynı işlemi diğer port numaraları için de uyguluyoruz.

 

Tüm bu işlemlerin ardından ilgili IP için gerekli portları açmış oluyoruz.

Konu hakkında destek almak için 11820'yi arayabilirsiniz.
Konu hakkında destek almak için 11820'yi arayabilirsiniz.
TIKLA ARA

1 Yorum

CEVAP VER

Yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı girin

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.