Chromecast’inizden en iyi şekilde yararlanmanız için bazı harika ipuçları ve püf noktaları sizin için inceledik.
Google Chromecast, TV’nizi akıllı bir seçeneğe dönüştürmenin basit ve kolay bir yoludur. Ancak çoğu insanın bilmediği ve tam anlamıyla kullanmadığı pek çok püf noktası var.

Chromecast’te yeniyseniz veya bir süredir kullanıyorsanız ve tam olarak kavramadıysanız, işte bilmeniz gereken bazı muhteşem ipuçları.

1. Yayın Yaparken Bilgisayarınızı Kullanma

Bilgisayarınızdan büyük ekrana video yayınlamak muhteşem bir deneyimdir. Ama izlerken bilgisayarınızdan başka bir şey yapmanız gerekirse? Endişe etmeyin bu tabi ki mümkün.
Chromecast cihazınız üzerinden yayın yaparken PC’de Alt+Tab veya Mac’inizde Command+Tab tuşlarına basmanız yeterlidir. Bilgisayarınız masaüstüne geri döner. Yayınınız büyük ekranda kalır ve oynatma kesilmeden bilgisayarınızı normal şekilde kullanabilirsiniz.

2. Google Asistan’dan Medyanızı Yayınlamasını İsteyin

Google Asistan, alışveriş listesi oluşturmaktan akıllı ev cihazlarını kontrol etmeye kadar birçok şeyi yapmak için kullanılabilen güçlü bir araçtır. Chromecast’i kullanarak en sevdiğiniz medyayı doğrudan TV’nize yayınlayın.

” Google, televizyonunda Netflix’te Kulüp aç” demeniz yeterli. İlgili hesaplarınızı iOS veya Android için Google Home uygulamasında bağlı olmanız yeterli.

3. Kolay Paylaşım için Misafir Modunu Etkinleştirme

Ortak bir alanda bir Chromecast’iniz varsa, arkadaşlarınızın ve ailenizin kendi cihazlarından yayın yapmasına izin verebilirsiniz.

Google Home uygulamasında, Wi-Fi ağınızdaki herkesin ağınızda olmadan TV’nize medya yayınlamasını sağlayan bir Misafir Modu seçeneği vardır. Uygulamada Misafir modunu etkinleştirmeniz yeterlidir. Chromecast’iniz özel bir Wi-Fi sinyali yayınlar.

chromecast icin harika ipuclari 2

4.Chromecast ile Telefonla TV’nizi Açın

TV uzaktan kumandanızı bulamıyorsanız, TV’nizi açmak için telefonunuzu kullanabilirsiniz. Yapmanız gereken ilk öncelikle TV’nizde HDMI-CEC’yi etkinleştirmek. Ardından Chromecast’inizin aynı HDMI bağlantı noktasına takılı olduğunu kontrol edin. Her şey ayarlandıktan sonra, “OK Google, TV’yi aç” demeniz yeterlidir. Chromecast’iniz sizin için TV’nizi açar.

5. Chromecast ile Android Telefonun Ekranını Yansıtma

Android telefonunuzun ekranını Chromecast’inize yansıtmak, telefonunuzdaki fotoğrafları, videoları veya herhangi bir şeyi yakınlarınızla paylaşmanın harika bir yoludur.

  • İlk önce Google Home uygulamasını açın.
  • Telefonunuzu yansıtmak istediğiniz Chromecast‘e dokunun
  • Ardından Ekranımı yayınla öğesine tıklayın.
  • Uygulama, telefonunuzun ekranını gerçek zamanlı olarak doğrudan TV’nize yansıtmanızı sağlar.

6. Chromecast ‘inizi Tatildeyken Kullanın

Nereye giderseniz gidin veya yolculuğunuz ne kadar sürerse sürsün, internet bağlantınız olduğu sürece tüm medyanızı yanınızda götürebilirsiniz.

Chromecast çok taşınabilir olduğundan, gittiğiniz yerde hızlı bir şekilde kurabilir ve ardından tüm içeriğinizin keyfini çıkarabilirsiniz. İşlemler çok basit. Chromecast‘i gittiğiniz yerde TV’ye takın ve en sevdiğiniz programları ve filmleri yayınlamak için Google Home uygulamasını kullanın.

7. Stadia ile Oyun Akışı

Google’ın yeni nesil oyunları telefonunuzda, dizüstü bilgisayarınızda veya düşük kaliteli bilgisayarlarda oynamanıza izin veren oyun akış hizmeti Stadia’dır. En güze yanı, bu oyunları bir Chromecast kullanarak TV’nize de yansıtabilirsiniz.

Oyun yayınlamak için ihtiyacınız olanlar; Chromecast‘li bir TV, Google Stadia hesabı ve uyumlu bir denetleyicidir. Ardından, TV’nizdeki Stadia kitaplığındaki oyunlardan istediğinizi oynayabilirsiniz. Oyunlarda veri yüksek olabileceği için iyi bir internet bağlantınız olması gerekir.

Chromecast son zamanlarda yayınlaşmaya başladı. Yetenekleriyle bizi şaşırtmaya devam ediyor. Bu cihazın, dizi ve film izlemekten oyun oynamaya, müzik dinlemeye kadar pek çok kullanım alanı vardır. Biraz karıştırarak Chromecast‘inizin sizin için çalışmasını sağlayacak her türlü yolu öğrenebilirsiniz.