Instagram’da Avatar Nasıl Kullanılır? Avatar nedir? Benzeri sorular son dönemlerde  sıklıkla  karşılaştığımız durumlar haline geldi.

İnstagram’ı gündelik hayatımızda hemen hemen her saatinde kullanıyoruz. Son dönemlerin en popüler uygulamalarından biri olarak sosyal ağlar arasında yerini aldı.

Uygulamanın sunmuş olduğu ve sürekli yenilenen güncellemeleri sayesinde kullanıcılar bıkmadan ve yorulmadan kullanıma devam ediyor.

Sosyal medya kullanıcıları bu uygulamayı kar ve ek gelir elde etmek içinde değerlendiriyor. İnstagram’ın kullanıcılara sunmuş olduğu işletme hesabı ile kişiler mesleklerini icra edebiliyor ve sosyal ağ üzerinden de ürün alım satım  ve benzeti işlemleri yapabiliyor. Fakat kimi kullanıcı sadece eğlence amacında da kullanım tercih eder.

Bu makalemizde son dönemlerde sorulan Instagram Avatar  nedir ve Nasıl Kullanılır başlığı altında inceleme yapacağız.

Gelişen teknoloji ile beraber sanal gerçeklik ve metaverse hayatımıza hızlı bir şekilde girdi.Bunujn bilincinde olan Facebook yani Meta popüler sosyal medya  platformu İnstagram’a Avatar özelligini getirdi.

Bu özelligi kullanarak ,kullanıcılar kendi sanal karakterlerini oluşturabiliyorlar. Ancak eklemek gerekirse bu alanda karakterlerin tüm fiziki özelliklerine varana kadar özelleştirebiliyorlar.

Fakat bu özelliği Snapchat’te yer alan Bitmoji özelliğine de benzetildiğini aktarmadan geçmeyelim. Tıpkı bu özellikte olduğu gibi uygulama kullanıcıları kendi istedikleri şekilde tasarlayacak.

Şimdi hep birlikte İnstagram’ın kullanıcılara sunduğu  Avatar özelliğine yakından bakalım.

Instagram’da Avatar Oluşturma

1) Yapmanız gereken ilk işlem instagram uygulamanızı açmak olacaktır.

2) Hesabınızın Profil bölümüne giriş yapalım.

3) Açılan ekranda üç çizgi sembolüne dokunun ve açılan pencereden ayarlar menüsüne giriş yapalım.

4) Gelen pencereden Hesap menüsüne tıklayalım ve hemen ardından seçenekler içerisinden Avatar menüsüne dokunalım.

5) Bizleri karşılayan diğer sayfadan ise Başla butonuna tıklayarak Avatarlar’ımızı oluşturmaya başlayabiliriz.

avatar

6) Bir sonraki alandan ten rengi, cinsiyet, burun, göz, kaş, saç modeli, sakal, bıyık, aksesuar ve fiziki farklı özelliklerini  seçerek Avatar’ınızı oluşturabileceksiniz.

Peki Avatar oluşturdum fakat nasıl kullanacağımı bilmiyorum diyorsanız aşağıdaki yazımıza göz atın.

İnstagram Avatar Kullanma

*İnstagram üzerinde oluşturduğunuz Avatar’ınızı mesajlarda, hikaye ve gönderilerinizde kullanabilirsiniz. Ancak bu özellik daha çok yeni olduğu için şuanda kısıtlı bir şekilde kullanılmaktadır. Yakın zamanda özellikle genç kullanıcılar için oldukça yaygınlaşacak.