Bu makalemizde, Bilgisayarlarlarınızda Kullanabileceğiniz Android Emülatörleri hakkında bilgiler vereceğiz. Bildiğiniz gibi emülatörler sayesinde Android uygulamalarını kullanmak mümkün. Emülatörler ile bir çok oyun ve uygulamayı yükleyebiliyoruz. Ayrıca bu emülatörler, çoğu zaman iş dünyasında da bizim en büyük kurtarıcımız olabiliyor. Özellikle VPN uygulamalarını emülatörler üzerinden domain tanımlayarak kullanabiliriz. Bu sebeple sizler için bir kaç adet emülatör önerisinde bulunacağız.

Fakat bu emülatörlerin performansı bilgisayarınıza bağlıdır. Bilgisayarınız kaliteli donanımlara sahip ise, rahatlıkla kullanabilirsiniz. Bunların dışında bilgisayarınız giriş ve orta seviye bir ürün ise biraz performans problemleri yaşayabilirsiniz. Bu performans problemlerini yapacağınız özel emülatör ayarları ile giderebilirsiniz. Emülatörlerin performans ayarları hakkında ayrı bir makale oluşturacağız.

İlişkili: Bilgisayarlarlarınızda Kullanabileceğiniz Android Emülatörleri

BlueStacks

Bilgisayarlarlarinizda Kullanabileceginiz Android Emulatorleri 1

BlueStacks android dünyasının en bilinen emülatörüdür. Özellikle, oyuncuları ve geliştiricileri düşünerek oluşturulan bir uygulamadır. Uygulamanın çalışma mantığı tamamen indir ve kur şeklinde tasarlanmıştır. Ayrıca play store gibi app’lerin olması sebebiyle güvenle uygulamaya yükleyip kullanabilirsiniz. BlueStacks ayrıca gamepad uyumlu bir emülatördür. Bu sebeple gamepad destekleyen oyunları rahatlıkla oynayabilirsiniz.

Bunların dışında BlueStacks, Pubg gibi oyunlarda klavye ve mouse ayarları yapılı olan bir emülatördür. Bu nedenle oynarken hiçbir problem yaşamadan kullanabilirsiniz.

MEmu PLAY

Bilgisayarlarlarinizda Kullanabileceginiz Android Emulatorleri 2

MEmu Play, BlueStack’e oranla daha az bilinen bir emülatör uygulamasıdır. Uygulama temel olarak oyuncuları düşünerek yapılmıştır. MEmu PLAY üzerinden Pubg gibi, Genshin Impact gibi mobil oyunları rahatlıkla indirip oynayabilirsiniz. Ayrıca klavye,mouse ve gamepad desteğine de sahiptir. Bu sayede herhangi bir oyunda sorun yaşamadan kullanabilirsiniz.

GameLoop

Bilgisayarlarlarinizda Kullanabileceginiz Android Emulatorleri 3

GameLoop, Tencent firmasına ait olan bir emülatördür. Tencent bildiğiniz gibi Pubg isimli oyunun resmi yapımcısıdır. GameLoop, MEmu PLAY’e göre daha bilindik bir emülatördür. Bir çok özelliği aynıdır. Fakat resmi olması sebebiyle bazı avantajlara sahiptir. Ayrıca diğer emülatörler gibi klavye, mouse ve gamepad desteğine sahiptir.

GenyMotion

Bilgisayarlarlarinizda Kullanabileceginiz Android Emulatorleri 4

GenyMotion listemizde ki en farklı emülatör uygulamasıdır. Uygulama mantığı olarak tamamen iş ve eğlence kullanımı amaçlıdır. GenyMotion ekran boyutu olarak bir tablet boyutundadır. Bu özelliği sebebiyle sosyal medya uygulamaları ve ofis yazılımları kullanımı amacıyla tercih edilebilir. Ücretli ve ücretsiz sürümleri de mevcuttur. Ayrıca listemizde ki tüm uygulamalar gibi Windows destekli bir emülatördür.