Tüm dünyanın aylarca merakla beklediği, Güney Koreli teknoloji devi Samsung’un yeni amiral gemisi, geçtiğimiz ay yapılan lansman ile teknoloji severlerin beğenisine sunulmuştu. Satışa sunulduğu ilk günden itibaren oldukça yüksek bir satış grafiği yakalayan üründe yaşanan pil problemi ise kullanıcıları üzdü. Üründe yaşanan pil problemi, telefon şarj olurken telefonun patlamasına ve telefonla birlikte kullanıcıya zarar vermesine kadar çok ciddi sonuçlar ortaya çıkardı.

batarya-sorunu-olmaya-note-7-1

Yaşanan bu gelişmelerin ardından Samsung, genel bir açıklama yaparak, Galaxy Note 7’lerdeki batarya sorunundan dolayı ürünü toplatma kararı aldığını açıkladı ve Türkiye dahil tüm dünya genelinde Samsung Galaxy Note 7 sahiplerinin ürünlerini faturalarıyla iade ederek paralarını geri alabileceklerini belirtti.

batarya-sorunu-olmaya-note-7-2

Tüm bu yaşananlar doğrultusunda Samsung, batarya problemi olmayan Galaxy Note 7’leri çok hızlı şekilde satışa sunacağını da açıkladı. Biz de bu üründen satın almak isteyen ancak yaşanan batarya probleminden dolayı çekinen kullanıcılar için ‘Batarya problemi olmayan Galaxy Note 7 nasıl ayırt edilir?’ konusunu araştırdık.

batarya-sorunu-olmaya-note-7-3

Samsung’dan edinilen bilgilere göre batarya problemi olmayan Samsung Galaxy Note 7’lerin kutuları üzerinde mavi renkli S harfi olacak. Satın alacağınız ürünün kutusu üzerinde mavi renkli S harfini gördüğünüzde bu, batarya problemi olmayan Galaxy Note 7 anlamına gelecek. Ürünü sıfır değil de ilerleyen zamanlarda ikinci el olarak satın alacak kullanıcılar için ise batarya problemi olmayan Galaxy Note 7’lerin IMEI numaralarının yer aldığı bir liste yayınlanacak ve satın almayı düşündüğünüz ikinci el ürünün IMEI numarasını bu liste üzerinden kontrol edebileceksiniz.