Ana Sayfa İnceleme Asus un 10050 Mah lik Taşınabilir Şarj Cihazı ZenPower Ürün İncelemesi

Asus un 10050 Mah lik Taşınabilir Şarj Cihazı ZenPower Ürün İncelemesi

0
Paylaş

Taşınabilir şarj cihazları ürünlerinin arasına bir yeni ürün daha eklendi. Asus un klasik Zen serisini ait olan ZenPower taşınabilir şarj cihazı 10050 Mah kapasiteye sahip.

Asus ZenPower ın kasası tamamen alüminyum malzemeden imal edilmiş. Cihazın gümüş parlaklığının yanısıra nerdeyse bir kredi kartı boyunda olan oldukça şık bir tasarımı var. Ancak ZenPower ın kapasitesi 10050 Mah olduğundan incelik konusunda yapılabilecek çok fazla imkan bulunmuyor.

zenpower1

Cihazın ağırlığı yaklaşık 215 gram. Bu ağırlık nerdeyse 5.5 inç bir telefondan daha fazla ancak cihazın şık tasarımı, kasa kalitesi ve ergonomik boyutları bu ağırlığı olumsuz durum olmaktan çıkarıyor.

zenpower2

Cihazın üst kısmında doluluk oranını görme tuşu,usb ve micro usb portları bulunuyor. Aynı zamanda üst kısımda bulunan led ışıklar sayesinde cihazın şarj seviyesini görebiliyoruz. Cihaz şarj olurken 2A gücünde şarj oluyor ve 2.4A gücüyle çıkış verebiliyor. Cihazı tam anlamıyla boş durumdayken şarj etmek isterseniz bu işlem yaklaşık 6 saat sürüyor. Ancak ZenPower bu uzun süreyi daha sonraki kullanımlarda amorti ediyor.

Örneğin 3000 Mah pil kapasiteli bir telefonu Asus ZenPower ile şarj etmek isterseniz 3 defadan daha fazla tam olarak doldurabiliyorsunuz. Ancak burda dikkat edilmesi gereken küçük bir nokta var. Telefonunuzu Asus Zen Power ile şarj ederken kullanmamanız gerekiyor. Zira telefonu hem şarj edip, hem kullanmaya devam ederseniz telefonunuzu tam şarj olarak şarj etme sayınızda azalma olacaktır.

zenpower3

Asus Zen Power telefonunuzu şarj ederken 2.4 a güç kullandığından telefonunuzu normal priz şarj ettiğiniz süreden %20 daha kısa sürede telefonunuzu tam pil olarak şarj edecektir. Çünkü akıllı telefonların şarj adaptörleri genelde 1A ya 2A değerindedir. Ancak Asus Zen Power da 2.4A çıkış gücü bulunuyor. Bu da şarj süresinde yaklaşık olarak %20 kısalma anlamına geliyor.

zenpower4

Hazırlayan: Uğurcan ÜN

Konu hakkında destek almak için 11820'yi arayabilirsiniz.
Konu hakkında destek almak için 11820'yi arayabilirsiniz.
TIKLA ARA

CEVAP VER

Yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı girin

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.