Huawei P50 Pocket Özellikleri tanıtıldı!

 

 

gsmarena 011

 

Gün geçtikçe gelişen ve geliştikçe değişen teknoloji son yıllarda daha farklı bir boyuta geçmeye başladı. Özellikle tasarım tarafında kitlenen akıllı telefon sektöründeki üreticiler farklı telefonlar üzerine çalışmaya devam ediyor. Bu yeni tasarımlar içerisinde olan katlanabilir telefonlara bir yenisi de Huawei tarafından eklendi. Huawei P50 Pocket, katlanabilir yapısı ile tanıtıldı.

Bu cihaz dikey olarak katlanan ve şirket tarafından istiridye kabuğuna benzetilmiş. Huawei P50 Pocket özellikleri içerisinde, 6.9 inç büyüklüğünde 120Hz yenileme hızına sahip OLED ekranla birlikte geliyor. Bu cihazın ekranı 300Hz örnekleme hızına ve 1 milyar renk desteğine de sahiptir. Gücünü 5nm üretim sürecinden geçen Snapdragon 888‘den alan telefonun 5G desteği bulunmuyor. Cihazın 8GB / 12GB RAM ve 256GB / 512GB depolama seçenekleri dikkat çekiyor.

kv phone

 

Arka tarafında 40 Megapiksel lazer odaklama sistemine sahip geniş açılı ana kamera mevcut. Ayrıca bu kameraya eşlik eden  13 Megapiksel ultra geniş açılı ikinci + 32 Megapiksel Ultra Spectrum sensör yer almakta. Ultra Spectrum teknolojisi, gelişmiş görüntü reprodiksyonu sunarken karanlıkta daha net görüntüleri ortaya çıkartabilmekte. Ayrıca bu kamera ile çıplak gözle görülemeyen desen ve renkler görüntülenebiliyor.

Arka tarafında da ufak bir ekran barındıran P50 Pocket bu konuda dikkat çekici. Telefonu katlamış olsanız dahi bildirimleri ve aramaları görmenize olanak sağlıyor. Arkadaki bu ekran 1.04 inç büyüklüğünde 340×340 piksel çözünürlükte ve daire şeklinde OLED bir ekran. Bunun dışında telefonun ön tarafında 10.7 Megapiksel çözünürlükte bir kamera bulunuyor.

Son olarak 40W hızlı şarj destekli 4000 mAh pil ile katlanabilir Huawei P50 Pocket, HarmonyOS 2.0 işletim sistemini çalıştırıyor. Tahmin edebileceğiniz gibi oldukça tuzlu olan bu telefonun 8GB RAM / 256GB depolama seçenekli sürümü 1.410 dolar seviyesinde. Eğer 12GB RAM ve 512GB depolamalı versiyonu tercih ederseniz ise 1.725 doları gözden çıkarmanız gerekecek.