Ana Sayfa Haberler Apple WatchOS 6 ile Gelen En Önemli Beş Özellik!

Apple WatchOS 6 ile Gelen En Önemli Beş Özellik!

0

Bu özellikler, watchOS 6 bu sonbaharda (2019 sonbahar) yayımlanmasıyla Apple Watch’a eklenecek olan en önemli beş özellik!

Çoğu işletim sistemi güncellemesinde olduğu gibi, watchOS 6 bu sonbaharda piyasaya çıktığında Apple Watch‘a birkaç değişiklik getirecek. watchOS 6 ile gelen değişiklikler, geliştirici βeta sürümü ile belli oldu. WatchOS 6 ile Apple Watch‘a gelen geliştirmeler ve yeni özellikler sayısız olmakla birlikte, bizi en çok heyecanlandıran beş temel özellik hakkında bilgi vereceğiz!

 

Çevrim (Döngü) Takibi (Cycle Tracking)

Apple, Apple Watch ile sağlık verilerini takip etmek için her zaman daha fazla yol bulmaya ve çözüm sunmaya çalışırken, kadınların adet döngüsünü izlemelerine yardımcı olmak için Döngü İzleme (Cycle Tracking) özelliğini ekledi. Çevrim (Cycle) uygulaması, hangi günün hangi döneme (periyoda) denk geldiğini belirlemenizi ve o günler hakkında not almanızı sağlar. Uygulamanın dönem akış seviyesini (period flow level) Heavy ya da Light olarak belirleyebilir ve migren gibi herhangi bir belirtiyi uygulamaya bildirebilir, böylece bir kayıt tutabilir ve bu belirtinin ortaya çıkacağı bir sonraki dönemi takip edebilirsiniz. Döngü (Cycle) uygulaması, girdiğiniz dataları (verileri) kullanarak döngünüze (adet, migren, vs) daha alışkın (aşina) olduğunda, (döngü) sürenizin ne zaman başlayabileceği konusunda size bildirim bile gönderir.

Bunun gibi veriler, kadınların bedenlerini daha fazla anlamalarına yardımcı olabilir. watchOS 6‘da döngü takibi birçok insan için hoş bir ek (özellik) olacaktır.

 

Etkinlik (Aktivite) Trendleri (Eğilimleri)  (Activity Trends)

Elbette, Etkinlik (Activity) uygulamasında bazı iyileştirmeler olmadan bir watchOS güncellemesi olmazdı. Etkinlik (Activity) uygulamasındaki yeni Trendler sekmesi, etkinlik (activity) performansınızın zaman içinde nasıl olduğu hakkında daha iyi bir fikir edinmenize yardımcı olacak. Trendler sekmesi, son 365 günlük veriyi, son 90 günlük kayıtlarınızla karşılaştırarak, trendlerinizin yukarı yönlü mü yoksa aşağı yönlü mü olduğunu gösterir. Etkinliğinizin (veya etkinliklerinizin) son 90 günü, son 365 güne göre düşüş eğilimi gösteriyorsa, Etkinlik (Activity) uygulaması, düşüşü önlemek için size ipuçları sunarak koçluk yapar.

 

App Store

Sonunda App Store, Apple Watch‘a geliyor (ekleniyor). Bu, tüm uygulamaları Apple Watch‘tan arayabileceğiniz, indirebileceğiniz ve yükleyebileceğiniz anlamına gelmez, aynı zamanda Apple Watch‘ı destekleyen harika uygulamaları da bulabileceğiniz anlamına gelir.

 

Bağımsız Uygulamalar

Apple ayrıca watchOS 6 ile uygulama (yazılım) geliştiricilere açılıyor ve Apple Watch‘ta bağımsız olarak çalışabilecek uygulamalar oluşturma olanağı sağlıyor; bu da, uygulamaları kullanmak için iPhone‘unuzun bağlı olması gerekmediği anlamına geliyor. Ve bu da, watchOS 6‘yı eski watchOS sürümlerine göre çok yönlü bir platform yapar. Belirtmek gerekirse, hangi yeni ve mevcut uygulamaların bu bağımsızlıktan faydalanacağını görmek için oldukça heyecanlıyız.

 

Noise

Sonunda, Noise uygulaması kulaklarınızın zarar görmemesi için Apple Watch’ta yerini alıyor. Noise uygulaması, Apple Watch‘ınızı bir desibel okuyucusuna dönüştürür ve zamanla işitme kaybına neden olabilecek yüksek sesli bir ortamdaysanız sizi uyarır. Ses seviyeleri değiştikçe, uygulamanın desibel sayacı, gerçek zamanlı olarak hareket eder; böylece çevrenizdeki seslerin ne kadar yüksek olduğunu aktif olarak izleyebilirsiniz. Ayrıca, Dünya Sağlık Örgütü‘ne (World Health Organization) göre çevrede haftada yaklaşık 4-saat, 90-desibel veya daha yüksek seslere maruz kalmak kulakta hasara neden olabileceği için, Apple Watch‘unuz, desibel seviyesi 90-desibele ulaştığında size bir bildirim gönderir (ve uyarır).

Konu hakkında destek almak için 11858'yi arayabilirsiniz.
Konu hakkında destek almak için 11858'yi arayabilirsiniz.
TIKLA ARA

CEVAP VER

Yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı girin

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.