Apple Watch Eşleştirme Sırasında Donuyor mu
Apple Watch Eşleştirme Sırasında Donuyor mu

Apple watch eşleştirme sorunun çözümü için makelemiz sizler için hazırlandı. Sorun Ne Olabilir bunları makalemizde yer verdik. Apple watch cihazı kısaca tanımlamak gerekirse; inovasyon ve şıklığı bir araya getirerek kullanıcılara sadece bir saatten çok daha fazlasını sunan bir akıllı saattir. Bu güçlü cihaz, sağlık takibi, bildirimler, özelleştirilebilir saat yüzleri ve bir dizi akıllı özellikle donatılmıştır.

Apple Watch, popüler bir akıllı saat olmasına rağmen, ara sıra yaşanan hayal kırıklıkları da söz konusu olabilir. Özellikle kurulum sürecinde, iPhone ile eşleştirme aşamasında sorunlar yaşanabilmektedir.

Apple Watch Eşleştirme Sırasında Donuyor mu?

Apple Watch’un eşleştirme sırasında takılıp kalması durumunda (örneğin, tamamen donması veya eşleştirme ekranının hiç değişmemesi gibi), bu genellikle aygıtlar arasındaki bir iletişim hatasından, bir cihazın kilitlenmesinden veya işlemin durmasından kaynaklanabilir. Bu sorunlar, kötü zamanlanmış bir otomatik askıya alma işleminden fiziksel bir harekete kadar çeşitli faktörlerden kaynaklanabilir. Ayrıca, en son iPhone güncellemesinin eksik olması veya yanlış tarih ve saat ayarları gibi faktörler de sorunu etkileyebilir.

Apple watch eşleştirme sorunlarını gidermeden önce, cihazlarınızın eşleştirme etiketini çıkarmanız gerekebilir. Neyse ki, bu basit bir işlemdir ve ikinci bir eşleştirme denemesi, herhangi bir ek çalışma gerektirmeden başarılı olma ihtimali çok yüksektir. Sorunun kaynağına bağlı olarak, bu adımların ardından eşleştirme sürecinde sorun yaşamadan devam edebilirsiniz.

Apple Watch Eşleştirme
Apple Watch Eşleştirme

Apple Watch, ne kadar popüler olsa da ara sıra yaşadığı hayal kırıklıkları da yok değil. Özellikle kurulum sürecinde önemli bir adım olan iPhone ile eşleştirirken sorun yaşamanız mümkündür.

Eğer Apple Watch’unuz eşleştirme sırasında takılıp kalıyorsa (örneğin, tamamen donması veya eşleştirme ekranının hiç değişmemesi gibi), bu durumda aygıtlarınızdan birinin kilitlenmesi veya işlemin durması ihtimali yüksektir. Bu, rastgele bir kesintinin (kötü zamanlanmış bir otomatik askıya alma işleminden fiziksel harekete kadar herhangi bir şey), iki cihaz arasındaki bir iletişim hatasının, en son iPhone güncellemesinin eksik olmasının veya hatta yanlış tarih ve saat ayarlarının sonucu olabilir.

Apple Watch Eşleştirme Sırasında Donuyor mu
Apple Watch Eşleştirme Sırasında Donuyor mu

Bu eşleştirme sorununa neden olan sorunu gidermeden önce cihazlarınızın etiketini çıkarmanız gerekiyor. Neyse ki, bu basit bir işlemdir ve ikinci bir eşleştirme denemesi, herhangi bir ek çalışma gerektirmeden başarılı olabilir. Her şey, neyin yanlış gittiğine bağlı.

Apple Watch’unuzun Buzunu Çözme:

Apple Watch’unuzun ve iPhone’unuzun sorunsuz bir şekilde eşleşmesi daha olasıdır, ancak bir donmayla karşılaşırsanız yapmanız gerekenler şunlardır:

  1. Apple Watch’un Dijital Taç ve Yan Düğmesini aynı anda basılı tutun.
  2. Apple Watch yeniden başlatılana kadar her iki düğmeyi de basılı tutmaya devam edin, ardından bırakın.
  3. Apple Watch’un yeniden başlatılması tamamlandıktan sonra, Sıfırla düğmesi görünene kadar Digital Crown’u basılı tutun (veya saatin ekranına sıkıca bastırın).
  4. Sıfırla düğmesine dokunun (watchOS’un bazı sürümlerinde bunun yerine Tüm Ayarları Sil yazabilir), ardından Apple Watch’unuzun sıfırlamanın bitmesini bekleyin.
  5. Apple Watch tamamen sıfırlandıktan sonra eşleştirme işlemini yeniden başlatın.

Apple Watch’unuzu sıfırlamanın onu fabrika ayarlarına döndüreceğini, yani üzerine kayıtlı olabilecek tüm uygulamaların ve diğer verilerin silineceğini unutmayınız. Verilerinizi kaybetmek istemiyorsanız, sıfırlamayı denemeden önce saati sıfırlayın ve bir iCloud yedeklemesi oluşturun. Bundan sonra onu sıfırlayabilirsiz, iPhone’unuzla eşleştirebilir ve verilerinizi geri yükleyebilirsiniz. Bu işlemleri yaptığınız halde sorununuz devam ederse;

Apple Watch Eşleştirme Sorunu
Apple Watch Eşleştirme Sorunu

Eşleştirme Sonrası Sorun Devam Ederse

Tam sıfırlamanın ardından Apple Watch ile iPhone’unuzu eşleştirmeye çalıştığınızda donma sorunu devam ediyorsa, sorun gidermeye başlama zamanının geldiği anlamına gelir. İşte yapmanız gerekenler şunlar:

  1. Her iki cihazdaki tarih ve saat ayarlarını tekrar kontrol edin ve doğru olduklarından emin olun.
  2. iPhone’unuzun sistem yazılımının güncel olduğundan emin olun ve mevcut iOS’unuzun daha yeni bir sürümü varsa onu yükleyin. Apple Watch’unuzu güncelleme konusunda endişelenmenize gerek yok, çünkü bu güncelleme onu iPhone’unuzla başarılı bir şekilde eşleştirdikten sonra gerçekleşir.
  3. Önceki eşleştirmeler de sorunlara neden olabilir. Apple Watch’unuz farklı bir aygıtla eşleştirilmişse, iPhone’unuzla yeniden eşleştirmeyi denemeden önce eski telefonun eşlemesini kaldırmayı deneyin.
  4. Her iki cihazı da birbirine yakın tuttuğunuzdan ve aralarında hiçbir nesne bulunmadığından emin olun. Ayrıca eşleştirme tamamlanana kadar onları çok fazla hareket ettirmemeye çalışın.
  5. Yukarıdakilerin tümünü denediyseniz ve Apple Watch’unuz hâlâ iPhone’unuzla eşleşmiyorsa, ek yardım için Apple Destek ile iletişime geçmelisiniz.

Apple Watch Eşleştirme Sırasında Donuyor mu makalemiz buraya kadar.