Bu makalede, ekranın üst kısmında Apple watch kırmızı nokta  olarak görünen bildirim göstergesinin kapatılacağını anlatacağız. Anlatımlar, Apple Watch ve watchOS’un tüm sürümleri için geçerlidir.

Apple watch kırmızı nokta nasıl gizlerim?

Apple Watch’ınızdaki kırmızı noktayı kaldırmanın bir kaç yolu var. Bunlardan biri saatinizde bildirim ayarlarından yapılacak işlemler ile olur.  Bunları yapabilmeniz için aşağıdaki talimatları inceleyerek işlem yapılır.

  1. Bildirimler kısmına gitmek için parmağınızla saatin ekranın üst kısmından alt kısmına doğru kaydırın. Bunu üst kısıma yakın bir yere parmağınızla basılı tutarakta yapabilirsiniz.
  2. Kaydırdığınızda ilgili ayarı göremezseniz Digital Crown yardımıyla ekranı aşağıya doğru kaydırabilirsiniz.
  3. Tümünü temizle kısmını seçin
  4. Digital Crown düğmesine basarak saat ana ekranına döndüğünde kırmızı nokta kaybolduğunu göreceksiniz.

Apple watch kırmızı nokta

Iphone Watch Uygulamasıyla nasıl kapanır?

Kırmızı nokta özelliğini sevmiyorsanız tamamiyle kapatabilirsiniz. Bu ayarları telefonunuzdaki uygulama üzerinden aşağıdaki aadımları gerçekleştirerek yapabilirsiniz.

  1. Apple Watch’ınızla saatinize eşleştirilmiş iPhone’da Watch uygulamasını açın.
  2. Bildirimler’i seçin.
  3. Özelliği kapatmak için Bildirim Göstergesinin yanındaki açma kapama simgesine  dokunun.
  4. Bildirimler için yine bir ses ve titreşim alır. Fakat bundan sonra ekranda göremezsiniz.

Apple Watchtaki Kırmızı Nokta Nedir?

Ekranınızdaki kırmızı nokta telefonlarda ve bilgisayarlarda olduğu gibi okunmamış bildirimleri haber vermesi için tasarlanmıştır. Telefonu yanında taşımak istemeyenler için aslında iyi bir seçenektir. Bu durum aslında kullanıcıların kullanım kolaylıklarını düşünülerek yapılmıştır. Ekran küçük olduğundan nokta şeklinde tasarlanmıştır. Apple ilerde ekran çözünürlüğünde ya da büyüklüğünde yapacağı değişikliklerde bu simgeyi farklı bir simgeyle dönüştüreceği düşünülmektedir.

Bu durum Apple ürünleri severler için rahatsızlık teşkil etmemektedir. Apple kullanıcıları bu durumun düzeltileceği konusunda sabırlı davranır. Geliştiriciler bu konuda geri bildirimler ile bir sonraki cihaz sürümünde farklılaştırmasında ön ayak oluşturur.

11858 teknik destek

Meraklısına:
Apple watch makalelerimizi inceleyebilirsiniz. Eğer Apple watch metin mesajı almıyor ise bu makalemizi inceleyebilirsiniz.