Apple Watch Düşük Güç Modu

Apple Watch düşük güç modu ile sizlere şarjınız daha fazla süre içerisinde pil süresi için olanak sağlıyor.

Cihazların bilindiği üzere tahmini 18 saat şarj süresi mevcut. Apple firması bu pil performansından hiç vazgeçmiyor. Fakat firma WatchOs 9 ile beraber kullanıcılara daha uzun pil süresi için yeni bir düşük güç modu tanıtıldı.

Apple Watch Düşük Güç Modu

Bundan önceki sürümlerde Apple Watch cihazınızın özelliklerini kısıtlayan bir güç rezervi vardı. Bu güç rezervi özelliğini aktif ettiğinizde saatin pilini tüketen bazı özellikler kısıtlanmaktaydı.

Apple Watch düşük güç modu ise aktif edildiğinde ilk öncelikle her zaman açık olan ekranı devre dışı bırakıyor. Kalp atış hızı, kandaki oksijen miktarını ölçen sensörler de kapatılıyor. Ayrıca LTE ve Wifi bağlantıları da kısıtlanmakta.

Mesaj gönderebilir veya arama yapabilirsiniz. Fakat bildirimleriniz sadece saatte bir kere gösterilmekte. Pil yüze 10’a ulaştığında saat düşük güç moduna geçmenizi isteyecektir. Düşük güç modu ile 60 saate kadar kullanım sağlanabileceği söyleniyor.

Watch Düşük Güç Modu

Apple Watch Düşük Güç Modu Nasıl Etkinleştirilir;

İlk önce belirtelim ki Düşük Güç Modu’nu kullanmak için WatchOS 9’a geçiş yapmanız gerekir. Bu özellik yalnızca Apple Watch Series 4 veya sonraki sürümlerinde kullanılabilmektedir. Daha eski bir saatiniz varsa ve bu özelliğin faydalı olduğunu düşünüyorsanız cihazınızı yükseltebilirsiniz.

Düşük Güç Modu Kontrol Merkezinden Açmak İçin;

  1. Kontrol merkezine girmek için yukarı kaydırın ve sonra pil yüzdesi kutucuğunu olan bölüme dokunun.
  2. Ne kadar pil kaldığını gösteren bölüme gireceksiniz. Açmak için Düşük Güç Modu geçiş düğmesine dokunun. Daha sonra bu modu açtığınızda hangi özelliklerin kapatıldığına dair bir seçenek dizisi gelecektir. Ve bu seçimleriniz her açtığınızda açılacaktır.
  3. Buradan, Aç veya Şunun İçin Aç seçenekleri karşınıza gelecek. Aç seçeneğini seçer iseniz, modu belirsiz bir süre için etkinleştirirsiniz. Şunun için aç seçeneği ise bir, iki veya üç gün boyunca geçici olarak açma seçeneği sunar.

Düşük Güç Modu Ayarlar Menüsünden Açmak İçin;

Güç Modu’nu açabileceğiniz diğer bir yöntem ise Ayarlar menüsünde bulunmakta. Saatin Ayarlar menüsüne girerek Pil seçeneğini seçip Düşük Güç Modunu aktif edebilirsiniz. Bu yöntem ile yapmanızın sebebi pil ömrünüze ekstra zaman kazandırmanızdır.

1 Yorum