Apple Tv ve Roku medya okuyucu ve genel oynatıcı cihazları, teknoloji dünyasının yükselen yıldızıdırlar. Böyle olmasının iyi bir nedeni vardır. En sevdiğiniz programları hareket halindeyken çok fazla veri tüketmeden veya bunu yapabilmek için fazladan para ödemek zorunda kalmadan izlemenize olanak tanımalarıdır.

Piyasada birkaç farklı türde medya oynatıcı cihazı vardır. Medya akış cihazı seçerken göz önünde bulundurulması gereken bazı noktalar şunlardır.

Kaç kanala/programa erişmek istiyorsunuz?

Bu faktör çok önemlidir. Yalnızca bir kanala/gösteriye erişmek istiyorsanız, bir akış cihazına hiç ihtiyacınız yoktur! Geleneksel TV kanallarında bulunmayan spor veya diğer içerikleri izlemeyi planlıyorsanız, Roku veya Firestick cihazından daha sağlam bir şeye ihtiyacınız olabilir.

resim 2

Ne kadar harcamak istiyorsunuz?

Bütçeniz kısıtlıysa kesinlikle daha ucuz seçenekler var. Ancak bu sizin için önemliyse ve/veya evinizdeki herkesin düzenli olarak kullanacağı bir şeyse, o zaman sağlam, güvenilir ve kullanıcı yorumları iyi olan ürünleri tercih etmelisiniz. Apple Tv ve Roku medya okuyucu detayları

Medya oynatıcı cihazlarını araştırırken, Apple TV ve Roku’nun en popüler iki seçenek olduğunu duymuş olabilirsiniz. Ama aralarındaki fark nedir?

iPhone veya iPad’inizden içerik akışı yapmak istiyorsanız Apple TV harika bir seçenektir. Pek çok farklı türde uygulamayla uyumludur. Apple Tv ve Roku medya okuyucu detayları. Bu nedenle telefonunuzda veya tabletinizde bulunan tüm oyunlar veya videolarla çalışır.

Roku, medya oynatıcı cihazları için popüler başka bir seçenek olarak ele alınabilir. Netflix, Amazon Prime Video, Hulu, HBO Now, HBO Go, DirecTV Now, Sling TV, Netflix ve Hulu gibi kendi yerleşik uygulamalarına ek olarak daha birçok uygulamadan içerik akışı sağlayabilir.

Medya oynatıcıların kullanım sıklıkları

Bu, telefonunuzda Roku’da bulunmayan bir uygulama varsa (veya tam tersi), sorun olmadığı anlamına gelir.

resim 1

Hem Apple TV hem de Roku, çok çeşitli akış hizmetleri (isteğe bağlı video hizmetleri dahil) sunar, bu da onları birçok içeriğe erişmek isteyen aileler için ideal seçimler haline getirir.

Medya oynatıcılar arasında geniş bir yelpaze vardır ve ihtiyaçlarınıza en uygun olanı seçmeniz gerekir.

Kullanımı kolay ve masanızda fazla yer gerektirmeyen bir cihaz arıyorsunuz. Bu cihazları herhangi bir TV veya monitör ile kullanabilirsiniz. Yani bu oynatıcılar HDMI bağlantı noktası olan herhangi bir cihaza bağlanabilirler. Ayrıca kurulumu kolaydır ve kurulduktan sonra fazla bakım gerektirmezler.

Masanızda iyi görünen bir şey istiyorsanız, yerleşik hoparlörleri olan bir medya oynatıcısı satın almayı düşünmelisiniz. Bu tür cihazların genellikle bir SD kart yuvası vardır. Bu sayede gerektiğinde daha fazla depolama alanı ekleyebilirsiniz. Ancak günümüzde mevcut olan diğer medya oynatıcı çeşitlerinden daha pahalı olma eğilimi gösterebilirler.

Son Güncelleme 6 Kasım 2022 Yazar Pınar Güldökmez