Apple TV Bağlantısı Nasıl Yapılır? (Resimli Anlatım)

Apple TV‘nin ne olduğunu, daha önceki makalelerimizde anlatmıştık. Kısaca yine değinelim; Apple TV en kısa anlatımıyla şöyle olur iOS, Mac OS işletim sistemlerine sahip cihazlarınızı TV‘nize bağlıyor. Görüntüleri aktarıyor, ayrıca App Store‘daki uygulamaları kullanmanıza olanak sağlıyor.

  • Satın almış olduğumuz Apple TV‘yi nasıl bağlayacağımıza gelirsek; öncelikle Apple TV‘yi, verilen aparatları ile televizyonumuza bağlıyoruz.

Apple TV Bağlantısı Nasıl Yapılır Resimli Anlatım 2 Ardından bağlamak istediğimiz cihaz (örneğin iPhone) ile bağlantısını sağlıyoruz. Öncelikle iPhone‘muzu açtıktan sonra Bildirim Merkezi menüsünü açıyoruz.

  • Buradan AirPlay Yansıtma” menüsünü açıyoruz. Burada görüldüğü gibi, “Apple TV” görünüyor; bağlantı için tıklıyoruz.

Apple TV Bağlantısı Nasıl Yapılır Resimli Anlatım 3 Ardından Apple TV‘de, bağlantı için girmemiz gereken kod veriliyor.

Apple TV Bağlantısı Nasıl Yapılır Resimli Anlatım 4 Verilen kodu telefonumuzda giriyoruz. Ardından eşleşme sağlanıyor.

Apple TV Bağlantısı Nasıl Yapılır Resimli Anlatım 5 Kontrol ettığimizde eşleşme tamamlanmış ve Apple TV AirPlay yansıma aktif görünüyor.

Apple TV Bağlantısı Nasıl Yapılır Resimli Anlatım 6 e1491402601660Bağlantınızı kesmek istiyorsak, “AirPlay Yansımayı Kapat” menüsüne dokunmamız yeterli oluyor.

  • Wi-Fi ağınız üzerinden bağlantı kuruluyor.
  • Gördüğünüz gibi televizyonumuzla telefonumuzun görüntüsü aynı; istersek oyunları, müzikleri veya videolarımızı yansıtabiliriz.