Apple Müzik'i Waze'e Bağlama

Bu yazımızda Apple Müzik‘i Waze‘e bağlama konusu ile ilgili detaylı bigi vereceğiz.

Waze navigasyon platformunu artık Apple Müzik‘e bağlayabilirsiniz ve navigasyonu kullanırken şarkılarınızı da kolayca dinleyebilirsiniz.

Waze navigasyon uygulamasını ve Apple Müzik‘i bağlamak için Waze uygulamasını açın. Ardından, sağ üst köşede yer alan 🎵 (nota) simgesine dokunun.

Apple Müzik’i Waze’e bağlandıktan sonra, hangi şarkının çaldığını görebileceksiniz. Ve ayrıca çalan müziği duraklatabileceksiniz, geri veya ileri sarabileceksiniz.

Waze, günümüzde kullanılan en popüler navigasyon uygulamalarından biridir. Hemen herkes araba sürerken veya araba ile seyahat ederken müzik dinlemeyi sever. Bu nedenle Waze, Spotify veya Pandora gibi, dünyada en çok kullanılan ve popüler birçok müzik akışı platformu uygulamasına bağlanabilir.

Ve yeni gelen bir güncellemeyle birlikte, bu müzik akışı platformu uygulamaları listesi artık Apple Müzik‘i de içeriyor. Waze‘i Apple Müzik hesabınıza bağlamak için aşağıdaki adımları izleyin.

Waze’i Apple Müzik’e Bağlama

Şimdilik, Apple Müzik ile Waze entegrasyonunu bir iPhone ile sağlayabilir ve kullanılabilirsiniz.

  • Öncelikle Waze uygulamasını telefonunuza indirin ve ardından uygulamayı açın. Waze’de hesap oluşturun. Ve ardından hesabınıza giriş yapın.
  • 🎵 (müzik notası) simgesinin sağ üst köşede görünmesi için biraz bekleyin. Ve 🎵 simgesi göründüğünde ona dokunun. Daha önce başka bir müzik akış uygulamasına bağlandıysanız, 🎵 yerine o uygulamanın logosu görünebilir. Başka bir müzik akış platformunu bağlamak için yine de o uygulama logosuna dokunmanız gerekir.
  • Ekrana, telefonunuzda yüklü tüm ses uygulamaları (podcast, müzik akış, vb) gelecek. Size sunulan seçeneklerden Apple Müzik’e dokunun.

Apple Müzik'i Waze'e Bağlama

  • Waze uygulamasının Apple Müzik‘e erişim iznini onaylayın. Ve ardından, otomatik olarak açılmazsa, sol üst köşede yer alan Apple Müzik’i Aç (Open Apple Music) menüsüne dokunun.
  • Apple Müzik’te İstediğiniz şarkıyı veya çalma listesini seçin. Ardından Waze uygulamasına geri dönün.
  • Artık Waze uygulamasının üst kısmında hangi şarkının çaldığını gösteren ve çalan müziği kontrol etmenizi sağlayan bir sekme göreceksiniz. Bu sekmeyi gizlemek için ekranda başka bir yere dokunmanız yeterlidir. 🎵 (müzik notası) simgesine dokunarak, bu sekmeyi tekrar açabilirsiniz.

Apple Müzik'i Waze'e Bağlama

Ayrıca kontrol sekmesinin altındaki Listeyi göster (Show list) menüsüne dokunursanız, son günlerde dinlediğiniz müziklerin ve çalma listelerinin bir listesini görürsünüz. Bu listelerdeki şarkılardan birini dinlemek için herhangi birine dokunun.

Bu yazımızda Apple Müzik‘i Waze‘e bağlama konusu ile ilgili detaylı bigi verdik.

En güncel teknoloji konuları ile ilgili teknik destek ve çözüm içeren videolar için Teknodestek YouTube kanalımızı da takip edebilirsiniz.

Ayrıca, yorumlar bölümünden, web sitemizde hangi konularla ilgili içerikler görmek istediğinizi iletebilirsiniz. Hangi teknik konularda arama motorlarında daha çok arama yaptığınızı belirtebilrisiniz. Böylece sitemizin içeriğinin daha alakalı ve zengin olmasına katkı sunabilirsiniz.

Hazırladığımız içerikleri beğeniyorsanız, bu içeriklerin daha fazla kişiye ulaşmasını sağlayabilirsiniz. Bunun için, yazılarımızı sosyal medya hesaplarınızda paylaşabilirsiniz. Ve böylece daha çok kişinin bu içeriklerden istifade etmesine yardımcı olabilirsiniz.