pubg mobile gecikme sorunu

Milyonlarca kullanıcı PUBG Mobile oynuyor ve akıllı telefonlar için en iyi ve trend olan oyunlardan birisi. Fakat PUBG Mobile’ın asıl sorunu gecikme. Oyun doğru şekilde optimize edilmiş olsa dahi, çalışabilmesi için yine de yetenekli bir akıllı telefon gerekmektedir.

Cihazınızın teknik özellikleri düşükse, gecikme sorunuyla yüzleşmek oldukça kaçınılmazdır. Bu nedenle, Android’inizde PUBG Mobile oynarken ara sıra gecikmeler de yaşıyorsanız, aşağıda PUBG Mobile gecikmelerini düzeltmenize yardımcı olacak en iyi yöntemlerden bazılarını sizler için paylaştık.

PUBG Mobile gecikme sorunları

Android akıllı telefonunuzu PUBG’yi sorunsuz çalıştıracak şekilde optimize etmenize yardımcı olacak bazı temel yöntemleri paylaşacağız. Android’de gecikme olmadan PUBG nasıl oynanır bir kontrol edelim. 

  • Akıllı telefonunuzu güncellemelisiniz.

Akıllı telefonunuz Android işletim sisteminin daha eski bir sürümünü çalıştırıyorsa, özellikle büyük dosyaları çalıştırırken ara sıra gecikmeler olduğu farkedilmiştir.

Ancak, yazılım güncellemeleri genellikle performans iyileştirmeleri getirir ve hataları düzelterek olası sorunları çözer. Bu nedenle, aşağıdaki yöntemleri izlemeden önce Android akıllı telefonunuzu güncellediğinizden emin olun.

  • PUBG Mobile uygulamanızı güncellemelisiniz. 

Android güncellemelerini yükledikten sonra PUBG Mobile oyununu güncellemeniz gerekiyor. Birçok PUBG Mobile oyuncusu, sadece oyunu güncelleyerek PUBG Mobile gecikmelerini düzelttiklerini belirtmektedir.

Tıpkı Android güncellemeleri gibi, uygulama güncellemeleri de performans iyileştirmeleri getiriyor ve hataları düzeltiyor. Bu nedenle, oyunu gecikmesiz hale getirmek için Google Play Store‘a gidin ve bekleyen PUBG Mobile güncellemelerini yükleyin .

  • PUBG mobile önbelleğini temizlemelisiniz.

Kaliteli bir akıllı telefonunuz varsa ve hala PUBG gecikmeleri yaşıyorsanız, PUBG Mobile önbelleğini ve kesin verileri temizlemeniz gerekir.

Gecikme sorunu, eski veya bozuk önbellek ve veri dosyaları nedeniyle oluşur. Bu nedenle, PUBG Mobil Önbelleğini ve Verileri Temizle’yi temizlemek için aşağıda listelenen basit adımlardan bazılarını izleyin.

Android’de ön belleği temizlemek için;

Ayarlar>Uygulamalar>PUBG Mobile>Ön belleği ve verileri temizle butonlarına dokunarak temizleme işlemini tamamlayabilirsiniz.

1 Yorum

  1. Ben SAMSUNG GALAX A03 kulanıyorum spery atarken gecikme oluyor bunu nedeni nedir yardımcı olurmusunuz