Android İçin Office uygulaması önerisi

Bu yazımızda sizlere akıllı telefonlarınızda işlerinizi daha da kolaylaştıracağınız Android için Polaris Office uygulaması yüklemesi ve kullanımı hakkında bilgi vereceğiz.

Günümüzde akıllı telefon kullanmayan insan sayısı oldukça az durumda. Şüphesiz ki akıllı telefonlarımızda en çok ihtiyacımız olan uygulamalardan bir tanesi de Office programları. Şimdi Android telefonlarımız için çok kullanışlı olan ve Google Play Store üzerinde 10 Milyon’dan fazla indirmeye sahip olan Polaris Office’i tanıtacağız.

Word, Excel ve PowerPoint uygulamalarını tek bir uygulamada birleştiren yeni office mobil uygulamasını yükleyebilirsiniz. Ayrıca birden çok uygulama arasında geçiş yapmak zorunda kalmadan dosyaları görüntülemek, düzenlemek ve paylaşmak için mobil odaklı yeni özellikleri tanıtabilirsiniz.

Android İçin Polaris Office Yükleme

Öncelikle uygulamayı Google Play Store’dan indirelim.

Uygulamayı indirdikten sonra açalım ve sol üst taraftaki seçeneklere ve sonrasında da “New Document”a dokunalım.

New Document”a girdiğinizde nasıl bir doküman oluşturmak istediğiniz soracaktır.

Android İçin Polaris Office yükleme

Word”e dokunduğunuzda aşağıdaki ekran gelecek. Bu ekranda “+” simgesine dokunduğunuzda sağ taraftaki pencere açılır. Burdan isterseniz fotoğraf, isterseniz tablo, isterseniz de yazı, sembol gibi ekstra belge ekleyebilirsiniz.

+” simgesinin yanında “Seçenekler” tuşuna bastığımızda aşağıda “Font” bölümünde yazımızın rengini, boyutunu ayarlayabileceğimiz bölüm açılıyor. Aynı bölümde bu sefer “Paragraph” seçeneğine dokunduğunuzda ise metin hizalama seçenekleri ve diğer işaret ayarları geliyor.

Excel’i kullanmak için ise bu ekranda “Sheet” yazan yere dokunalım.

Bu bölümde de Word’de olduğu gibi seçenekler tuşları aynı görevi görüyor.

Power Point kullanmak için ise aşağıdan “Slide” başlığını seçelim.

Android İçin word excell power point

Burdan nasıl bir tablo hazırlamak isterseniz onu seçip sunumunuzu hazırlayabilirsiniz.

Bu uygulama bilindiği üzere çok stabil çalışmaktadır. Ancak bazı kullanıcılar uygulama kullanımında hatalar yaşamakta ya da uygulamayı açamamaktadır. Eğer sizler de böyle bir durum ile karşı karşıya iseniz farklı bir tavsiyemiz olacaktır. Collabora Office uygulamasını ek seçenek olarak göz önünde bulundurabilirsiniz. Ayrıca Collabora office uygulamasını yalnızca android kullanıcıları değil iPhone kullanıcıları da yükleyip kullanabilirler. Böylece sizlere Android için Polaris Office uygulaması hakkında detaylı bilgileri ilettik. Umarız sizler için faydalı olmuştur.