Windows 7 sisteminde gizli dosyaları gösterme konusu son dönemlerde popüler oldu. Hayatımızın vazgeçilmezi olan bilgisayarlarımız bir çok alanda yaşamı kolaylaştırdı.

Özellikle de iş ve okul alanlarında oldukça faydalı diyebiliriz. Geçmişten günümüze uzanan bilgisayar teknolojisi son dönemlerde oldukça özellik getirdi. Kullanmış olduğumuz bilgisayarlarımızda bazı gizli dosyalar olabilir. Bu dosyalara nasıl erişip kontrol edebiliriz gibi düşünceler meydana geldi. Bizlerde sizler için Bu yazımızda windows 7 işletim sisteminde gizli dosyaları nasıl gösterilir. konusuna değindik. Şimdi hep birlikte işlem aşamalarını kontrol edelim.

Windows 7  sisteminde gizli dosyaları gösterme

w1

Bilgisayarınızı açın ve adımları takip edin. Herhangi bir klasörün içindeyken sol üst kısımda düzenle kısmına tıklıyoruz açılan kısımda klasör ve arama seçeceklerine tıklıyoruz.

Windows 7

Bu bölümde görünüm bölümüne tıklıyoruz ve gizli dosya, klasör ve sürücüleri göster seçeneğini seçiyoruz ardından uygula tamam dedikten sonra gizli olan dosyalarımız görünür hale geliyor.

Yukarıda sizler için merak konusu olan Windows 7 işletim sisteminde yer alan gizli dosyalara erişme konusunu paylaştık. Makalemiz umarım sizler için açıklayıcı ve faydalı olmuştur. Sizler için derlediğimiz bir diğer yazımıza  Windows 11 Aygıt Başlatılamadı ifgx Hatası bağlantı linkine tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Hazırlayan

Yasin Kandemir